niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img
+

  Buczek, Łukacijewska, Obajtek i Rzońca z mandatami do Parlamentu Europejskiego z Podkarpacia

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2024 ogłosiła Państwowa Komisja Wyborcza. Koalicja Obywatelska zdobyła najwięcej głosów, uzyskując 37,06 proc. poparcia. Na drugim miejscu uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 36,16 proc., a trzecie miejsce zajęła Konfederacja, zdobywając 12,08 proc. głosów.

  W okręgu nr 9, obejmującym województwo podkarpackie, PiS uzyskało 52,87 proc. głosów w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Koalicja Obywatelska zdobyła 23,73 proc., Konfederacja 15,23 proc., Trzecia Droga 4,71 proc., a Lewica 2,07 proc. Takie dane wynikają z podliczenia głosów ze wszystkich komisji w tym okręgu, gdzie głosowało 632 626 wyborców.

  Do Parlamentu Europejskiego z województwa Podkarpackiego dostali się:

  • Buczek Tomasz (Konfederacja)
  • Łukacijewska Elżbieta (Koalicja Obywatelska)
  • Obajtek Daniel (PiS)
  • Rzońca Bogdan (PiS)

  Najdłużej na wyniki czekano w województwie pomorskim. Do godziny 7 rano brakowało wyników z komisji obwodowych w Gdyni. Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że w tym regionie zwyciężyła Koalicja Obywatelska z wynikiem 51,06 proc. Na drugim miejscu znalazło się PiS, które uzyskało 28,07 proc. głosów. Konfederacja zajęła trzecie miejsce z wynikiem 9,37 proc., następnie Trzecia Droga z 5,40 proc., Lewica z 4,65 proc., Bezpartyjni Samorządowcy z 1,13 proc., oraz Polexit z 0,33 proc. poparcia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com