środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Podkarpacki WOPR otrzymał dotację na 2024 rok

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ogłoszono wyniki konkursu na realizację zadań z zakresu ratownictwa wodnego na Podkarpaciu na rok 2024. Łączna kwota przyznanych dotacji wyniosła 180 tysięcy złotych, co stanowi wzrost o 20 tysięcy złotych w porównaniu do poprzedniego roku.

  Konkurs na realizację zadań z zakresu ratownictwa wodnego został ogłoszony 29 kwietnia. Skierowany był do organizacji pozarządowych uprawnionych do wykonywania ratownictwa wodnego. Wzięły w nim udział trzy WOPR-y: bieszczadzkie z siedzibą w Krośnie, które będzie dbać o bezpieczeństwo na Jeziorze Solińskim; rejonowe z siedzibą w Tarnobrzegu, odpowiedzialne m.in. za Jezioro Tarnobrzeskie; oraz rzeszowskie, które zadba o bezpieczeństwo plażowiczów w rejonie zalewu rzeszowskiego.

  Liczba turystów korzystających z wypoczynku nad wodą stale rośnie, a co za tym idzie, zapewnienie im bezpieczeństwa jest coraz bardziej kosztowne. Dlatego podjęłam decyzję o zwiększeniu kwoty na zapewnienie bezpieczeństwa w tym roku 

   Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki.

  Najważniejszym przedsięwzięciem przewidzianym do finansowania z tych dotacji będzie zapewnienie dyżurnej służby ratowniczej i patrolowej na obszarach wodnych, zwłaszcza w okresie letniego wypoczynku, a także utrzymanie ciągłości funkcjonowania dyżurnych stacji ratowniczych nad wodą.

  Tegoroczny sezon na Jeziorze Solińskim już się rozpoczął. Podczas ostatnich dwóch weekendów widzieliśmy wzmożony ruch turystów. Już mieliśmy pierwsze akcje ratownicze.

  Artur Szymański, prezes zarządu Bieszczadzkiego WOPR

  Mateusz Bajer, prezes zarządu rejonowego WOPR w Tarnobrzegu, poinformował, że na Jeziorze Tarnobrzeskim nie zanotowano utonięć. W zeszłym roku z tego miejsca korzystało około 250 tysięcy osób. – Otrzymane fundusze pomogą nam utrzymać całodobowe dyżury do końca wakacji – powiedział

  Łukasz Iskrzycki, prezes zarządu rzeszowskiego WOPR, również wyraził wdzięczność za wsparcie: – Te środki na pewno pomogą nam w całodobowych dyżurach, które pełnimy 365 dni w roku, 24 godziny na dobę.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com