sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img
+

  K. Stańko, G. Wrona nowymi zastępcami prezydenta Rzeszowa

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Krzysztof Stańko oraz Grzegorz Wrona zostali mianowani na stanowiska wiceprezydentów miasta Rzeszowa. Prezydent Konrad Fijołek ustanowił Kolegium Prezydenckie, które będzie odpowiedzialne za różnorodne dziedziny. Szczegóły dotyczące jego funkcji zostały omówione na konferencji prasowej zorganizowanej w piątek 7 czerwca w rzeszowskim Ratuszu.

  W Rzeszowie zostało powołane Kolegium Prezydenckie, którego głównym przełożonym jest Prezydent Miasta Rzeszowa, Konrad Fijołek. Oprócz niego, w skład kolegium wchodzą także: Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa, Marcin Deręgowski; Drugi Zastępca Prezydenta, Krzysztof Stańko; Trzeci Zastępca Prezydenta, Grzegorz Wrona; Pełnomocnik Koordynator ds. Społecznych, Kultury i Oświaty, Krystyna Stachowska; Pełnomocnik Koordynator ds. Inwestycji, Dariusz Urbanik; Sekretarz Miasta Rzeszowa, Marcin Stopa; oraz Skarbnik, Jacek Mróz.

  Zmiany w zarządzaniu miastem są rzeczą naturalną. Udało mi się stworzyć bardzo dobrą, fachową drużynę, która zadba o sprawy rzeszowskie. Chcemy, żeby w nowej kadencji skorzystać z wszystkich możliwych szans.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  Urzędujący od początku czerwca Wiceprezydent Marcin Deręgowski to 43-letni
  rzeszowianin. Zarządza projektami informatycznymi. Jest dobrze znany mieszkańcom Rzeszowa, bo od 2010 roku był radnym, kieruje też rzeszowską Platformą Obywatelską i zasiada w zarządzie regionu podkarpackiego tej partii. Jak sam mówi, otwarty jest na nowe pomysły na miasto. Marcin Deręgowski ukończył Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku informatyka i ekonometria oraz studia podyplomowe na kierunku analityka biznesowa.

  Jeśli chodzi o plany, w pierwszej kolejności zająłem się audytem inwestycji sportowych, które będziemy realizowali. W kwestii mienia chcę skoncentrować się na pozyskiwaniu
  terenów niezbędnych do inwestycji. Chcę także zwiększyć skuteczność działań Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów. Jako informatykowi bliskie mi są tematy związane z cyfryzacją urzędu.

  Marcin Deręgowski, Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa

  Wiceprezydent Krzysztof Stańko pochodzi z Rzeszowa, ma 55 lat. Pełni funkcję członka zarządu regionu podkarpackiego w partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Był pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. Innowacji i Rozwoju. Wcześniej działał jako manager. Zawodowo związany jest z biznesem. Zarządza projektami oraz procesami biznesowymi. Szczególnie bliskie są mu branże nowoczesnych technologii, telekomunikacji oraz IT. Od lat zajmuje się innowacjami. To on współtworzył Pierwszy Elektroniczny Sąd
  Polubownego „Ultima Ratio” przy Stowarzyszeniu Notariuszy RP. Pracuje też jako ekspert innowacji w programie Ministerstwa Funduszy i Polityki Społecznej pod nazwą „Innovation Coach”. Krzysztof Stańko jest absolwentem studiów pedagogicznych w rzeszowskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej, jak również studiów na kierunku informatyka. Ukończył studia podyplomowe na kierunku marketing w krakowskiej Akademii Ekonomicznej oraz studia MBA w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Warszawie.

  Będę wprowadzał w życie ustalenia mieszkańców i administracji w zakresie wprowadzania zielonych, ekologicznych zmian. Jesteśmy tu dla mieszkańców

  Krzysztof Stańko,, Drugi Zastępca Prezydenta

  Wiceprezydent Grzegorz Wrona może pochwalić się 27-letnim doświadczeniem w zarządzaniu zróżnicowanymi zespołami oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw. Buduje, rozwija i restrukturyzuje organizacje biznesowe. Ma ogromne doświadczenie w obszarze marketingu. Współtworzył i realizował kampanie wizerunkowe dla Polskiej Organizacji
  Turystycznej na rynku brytyjskim, niemieckim, francuskim i izraelskim, działał jako ekspert POT w latach 2007-2011 oraz doradca Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest autorem także wielu innych kampanii społecznych i promocyjnych. Od 2009 roku jest związany z sektorem energetycznym. W 2011 roku objął stanowisko wiceprezesa Zarządu Spółki Elektrownia Stalowa Wola. Był wiceprezesem Zarządu i Dyrektorem ds. Inwestycji w Tauron Wytwarzanie. W czasie swojej kadencji pełnił także funkcje Dyrektora ds. Restrukturyzacji Majątku Spółki oraz Dyrektora ds. Wsparcia i Rozwoju Spółki. Ukończył Akademię Górniczo Hutnicza w Krakowie – marketing internetowy, Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – coaching i NLP, Szkołę Główną Handlową w Warszawie- studia menedżerskie, PWSFTviT w Łodzi – Wydział Produkcji, Uniwersytet Rzeszowski – kierunek ekonomia oraz Akademię Rolniczą w Krakowie – kierunek ekonomia.

  Jestem managerem i będę postępował tak jak manager. będę realizował każdy z pomysłów który wspólnie z Kolegium ustalimy i który będzie miał w perspektywie dobro miasta. Najpierw chcę się zapoznać z potrzebami. W mieście mamy doskonałych fachowców, wierzę ze będzie nam się dobrze pracowało.

  Grzegorz Wrona, Trzeci Zastępca Prezydenta,

  Pozostali członkowie Kolegium Prezydenckiego się nie zmienili. Krystyna Stachowska, Dariusz Urbanik, Marcin Stopa i Jacek Mróz kierowali miastem przez ostanie trzy lata.

  Pod bezpośrednim nadzorem Prezydenta będą m.in. następujące wydziały: Pozyskiwania Funduszy, Biuro Audytu Wewnętrznego, Centrum Innowacji Miejskich, Biuro Obsługi Prawnej, Biuro Architekta Miasta, Biuro Kontroli, Straż Miejska oraz Kancelaria Prezydenta. Pierwszy wiceprezydent będzie odpowiedzialny za nadzór nad pracą Wydziału Zamówień Publicznych, Biura Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej, Biura Analiz i Strategii, Wydziału Sportu i Rekreacji, Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów oraz Biura Gospodarki Mieniem. Zastępca ds. Zielonego Rzeszowa będzie kierował działalnością wydziałów: Gospodarki Komunalnej, Klimatu i Środowiska oraz Zarządu Zieleni Miejskiej. Zastępca ds. gospodarczych będzie nadzorował pracę Wydziału Marki Miasta Współpracy Gospodarczej i Turystyki, Wydziału Działalności Gospodarczej i Zezwoleń, Wydziału Geodezji, Architektury, Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa oraz Zarządu Transportu Miejskiego. Pełnomocnik Koordynator ds. Społecznych, Kultury i Oświaty będzie nadzorować Wydział Polityki Społecznej wraz z miejskimi jednostkami polityki społecznej, Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z miejskimi instytucjami kultury oraz Wydział Edukacji wraz z miejskimi placówkami oświatowymi. Pełnomocnik Koordynator ds. Inwestycji będzie kierować Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydziałem Inwestycji oraz Miejskim Zarządem Dróg.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com