środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Jak było na wydarzeniu Carpathian Startup Fest w tym roku? Kto miał najlepszy pomysł na inwestycję?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny „Aeropolis” oraz liczni partnerzy zorganizowali czwartą edycję Carpathian Startup Fest (CSF24). To prestiżowe wydarzenie, które miało miejsce 5 i 6 czerwca 2024 roku, przyciągnęło startupy, inwestorów, korporacje, media i founderów z całego świata do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena w Jasionce.

  Cele i misja Carpathian Startup Fest

  Carpathian Startup Fest zawsze stawiał na promowanie przedsiębiorczości i technologii. Tegoroczna edycja nie była wyjątkiem. Festiwal stał się miejscem spotkań dla entuzjastów technologii i innowacji, oferując przestrzeń do nawiązywania kontaktów, zdobywania wiedzy oraz pozyskiwania finansowania. Dwa dni wypełnione były merytorycznymi wystąpieniami, prelekcjami oraz panelami dyskusyjnymi, które stwarzały idealną okazję dla przedsiębiorców do prezentacji swoich pomysłów oraz budowania świadomości marki.

  Ambasadorem tegorocznej edycji był Stefan Batory, założyciel aplikacji Booksy. Jego obecność i doświadczenie stanowiły ogromne wsparcie dla młodych przedsiębiorców. Wśród prelegentów znaleźli się również Michał Sadowski, założyciel i prezes Brand24 S.A., Michał Rokosz, partner Inovo VC, Greg Albrecht, ekspert ds. startupów, Piotr Nowosielski, założyciel Just Join IT, oraz Adam Wiśniewski i Michał Mazur, współzałożyciele AI Clearing.

  Centralny punkt festiwalu – konkurs

  Konkurs był centralnym punktem Carpathian Startup Fest. Startupy, scaleupy i pomysły biznesowe rywalizowały o nagrody pieniężne oraz możliwość udziału w programie mentoringowym InCredibles Sebastiana Kulczyka. W puli nagród znalazło się 130 tys. zł, co stanowiło o 30 tys. zł więcej niż w poprzednim roku.

  Kategorie konkursowe:

  Startup: 8 finalistów rywalizowało o nagrody w wysokości 40 tys. zł, 20 tys. zł i 10 tys. zł, z dodatkową nagrodą publiczności wynoszącą 3 tys. zł.

  Scaleup: 6 firm walczyło o nagrody w wysokości 15 tys. zł, 10 tys. zł i 7 tys. zł.

  Idea (pomysł na biznes): 6 pomysłów rywalizowało o nagrody w wysokości 7 tys. zł, 5 tys. zł i 4 tys. zł.

  Dla tych, którym nie udało się dostać do finału, organizatorzy przygotowali scenę Open Mic Pitch, gdzie każdy miał 3 minuty na prezentację i 3 minuty na feedback. Pula nagród wynosiła 4 tys. zł, 3 tys. zł i 2 tys. zł.

  Partnerzy i patroni

  Festiwal wspierało wielu partnerów, w tym Podkarpackie Centrum Innowacji oraz liczne fundusze inwestycyjne i Aniołowie Biznesu, którzy przybyli do G2A Arena, aby znaleźć najbardziej obiecujące startupy. Organizatorzy przewidzieli udział 40 najbardziej aktywnych funduszy inwestycyjnych na rynku, co stanowiło doskonałą okazję dla młodych przedsiębiorców do nawiązania cennych kontaktów i pozyskania finansowania.

  Expo Zone i atrakcje towarzyszące

  W ramach festiwalu przewidziano również targi Expo Zone, gdzie innowacyjne projekty miały swoje stoiska. Uczestnicy festiwalu mogli zwiedzać strefę wystawienniczą i zapoznawać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

  Organizatorzy pomyśleli także o promocji lokalnych artystów. Na II piętrze G2A Arena prezentowane były obrazy Roderyka Wolskiego i Piotra Worońca. Strefa StartArt pozwoliła uczestnikom na chwilę relaksu i być może zakup dzieł sztuki.

  Warsztaty i Networking

  Dla uczestników z Business Pass i VIP Pass przewidziano udział w 18 warsztatach prowadzonych w kameralnych, 22-osobowych grupach. Rejestracja na warsztaty rozpoczęła się 16 maja. Carpathian Startup Fest to także doskonała okazja do networkingu. Dzięki rozwiązaniom Gridaly, uczestnicy mogli umówić się na 15-minutowe „biznesowe randki” z potencjalnymi inwestorami i partnerami biznesowymi.

  Reverse Pitch i MeetUp Party

  Jednym z unikalnych elementów festiwalu był Reverse Pitch, gdzie inwestorzy prezentowali się przed startupami, a nie odwrotnie. To była doskonała okazja, aby lepiej poznać możliwości oferowane przez fundusze inwestycyjne. Wieczorne spotkanie towarzyskie – MeetUp Party – odbyło się w Dworze Ostoya w Jasionce, gdzie w swobodnej atmosferze uczestnicy mogli kontynuować rozmowy rozpoczęte podczas dnia.

  Carpathian Startup Fest 2024: rekordowa edycja

  Carpathian Startup Fest 2024 okazał się najszybciej rozwijającym się festiwalem startupowym w Polsce. Tegoroczna edycja miała szansę pobić dotychczasowe rekordy frekwencyjne, zgromadzając ponad 1000 uczestników. To wszystko dzięki wsparciu Rady Programowej festiwalu oraz licznych partnerów i sponsorów.

  Zwycięzcy CSF24

  IDEA CHALLENGE:

  I Miejsce: Water Sense

  II Miejsce: Urinergy

  III Miejsce: Układ obrazowania komputerowego zmian nowotworowych gruczołu prostaty

  KATEGORIA STARTUP:

  I Miejsce: Muzaic

  II Miejsce: Codejet.ai

  III Miejsce: BeeSpeaker

  KATEGORIA SCALEUP:

  I Miejsce: Dronehub

  II Miejsce: BioCam.ai

  III Miejsce: INVENTMED – Laserobaria

  Carpathian Startup Fest 2024 był wyjątkowym wydarzeniem, które po raz kolejny potwierdziło swoją pozycję jako kluczowe miejsce spotkań dla innowatorów, przedsiębiorców i inwestorów. Zapraszamy do rejestracji na przyszłoroczną edycję oraz śledzenia najnowszych informacji na stronie www.carpathianfest.pl. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby dołączyć do społeczności innowatorów i przedsiębiorców w Rzeszowie!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com