piątek, 21 czerwca, 2024
+

  Zaginął Jerzy Krzanowski współwłaściciel firmy Nowy Styl z Krosna

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Trwają poszukiwania Jerzego Krzanowskiego, jednego z założycieli firmy Nowy Styl. 54-latek wyszedł z domu i kontakt z nim się urwał. Biznesmen należy do grona najbogatszych Polaków.

  W czwartek po południu policja otrzymała informację o zaginięciu Jerzego Krzanowskiego, mieszkańca Krościenka Wyżnego w województwie podkarpackim – donosi portal Krosno24.pl. 54-latek opuścił swój dom i nie powrócił, a także nie ma z nim żadnego kontaktu.

  Jak podaje serwis polsatnews.pl akcja poszukiwawcza została sklasyfikowana jako pierwszej kategorii, co oznacza zaangażowanie nie tylko policji, ale również strażaków, Grupy Bieszczadzkiej GOPR oraz Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej „Legion Gerarda”. Policja z Krosna opublikowała specjalny komunikat, zawierający rysopis zaginionego. Opisuje go jako mężczyznę o wzroście około 178 cm, szczupłej budowy ciała, z okrągłą twarzą, krótkimi siwymi włosami i noszącego okulary. W momencie zaginięcia ubrany był w krótkie spodenki oraz czarną koszulkę typu t-shirt.

  „Wszelkie informacje na temat miejsca pobytu zaginionego prosimy zgłaszać osobiście lub telefonicznie do policjantów Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, ul. Lwowska 28, tel. 47 828 33 10 lub 112” – apelują funkcjonariusze.

  Jerzy Krzanowski jest jednym z założycieli firmy Nowy Styl. Wraz ze swoim bratem, Adamem Krzanowskim, założyli firmę w 1992 roku wraz z siedmioma pracownikami. Rozpoczęli od produkcji trzech modeli krzeseł, które rozwozili po całej Polsce polonezem. Rok później firma zatrudniała już ponad 100 osób. W latach 90. Nowy Styl zdobywał kolejne rynki na Wschodzie, a następnie w innych krajach europejskich.

  Obecnie firma z Krosna jest jednym z najbardziej znanych producentów krzeseł zarówno w kraju, jak i na kontynencie. Odpowiadała między innymi za siedzenia stadionowe na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej i rozgrywki UEFA. Nowy Styl realizował również zamówienia na wyposażenie biurowców dla firmy Siemens oraz siedzisk na stadiony Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze.

  Przedsiębiorstwo obsługuje ogromne zlecenia dla światowych marek. Nowy Styl aranżuje wnętrza w całej Europie, między innymi dla Toyoty, ABB, Siemensa czy Deloitte. Firma zatrudnia kilka tysięcy pracowników i oferuje kilkaset modeli mebli (w tym krzeseł), które sprzedaje w ponad stu krajach.

  W 2021 roku Jerzy Krzanowski wraz z bratem uplasował się na 57. miejscu listy 100 najbogatszych Polaków magazynu „Forbes”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com