piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img
+

  Wojewódzki Dom Kultury w ramach Czwartków Jazzowych zaprasza na koncert Kari Sál razem z Adamem Bałdychem! Kim są artyści?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  27 czerwca 2024 roku sala widowiskowa Wojewódzkiego Domu Kultury (WDK) w Rzeszowie wypełni się dźwiękami wyjątkowego koncertu z cyklu Czwartki Jazzowe. Tego wieczoru wystąpi niezwykły duet – Kari Sál oraz Adam Bałdych, którzy wspólnie zaprezentują utwory z najnowszego albumu „Butterfly”.

  Muzyczna Podróż Kari Sál

  Muzyka Kari Sál to unikalne połączenie jazzu, indie popu oraz głębokich korzeni łemkowskich. Jej twórczość można opisać jako subtelność motyla, burzliwość wiatru i bezkres gór. Album „Butterfly” to intymna opowieść o kilkuletniej podróży, pełnej wyboistych, ciemnych i krętych dróg, które jednocześnie prowadziły przez najpiękniejsze i najbarwniejsze krajobrazy.

  „Butterfly” to opowieść o poszukiwaniu siebie, kobiecej sile, matczynej wytrwałości oraz artystycznej dojrzałości. Kari Sál, wykorzystując ciepło swojego głosu, tworzy atmosferę pełną emocji, którą dopełnia unikalne brzmienie renesansowych skrzypiec Adama Bałdycha oraz jazzowa sekcja instrumentalna.

  Kari Sál – Artystka o Wielu Twarzach

  Kari Sál to utalentowana wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Jej debiutancki album „Betesda” został uznany za jeden z najciekawszych albumów 2017 roku przez krytyków takich jak Marcin Kydryński z Trójki oraz Adam Baruch z Jazzis. Album uplasował się na drugim miejscu w zestawieniu najlepszych wokalnych albumów jazzowych, przygotowanym przez Adama Dobrzyńskiego z Trójki. Kari Sál koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą, sięgając w swojej twórczości do jazzu, indie popu oraz elementów muzyki poważnej i łemkowskiej.

  Eklektyzm jej twórczości jest widoczny zarówno na debiutanckim albumie „Betesda”, skomponowanym w opuszczonym kościele w małej islandzkiej miejscowości, jak i na najnowszej płycie „Butterfly”. Kari Sál czerpie inspiracje z natury, a jej muzyka jest pełna lekkości i wolności, które są synonimami motyla.

  Adam Bałdych – Wirtuoz Skrzypiec

  Adam Bałdych to wybitny skrzypek, którego renesansowe skrzypce dodają muzyce Kari Sál wyjątkowego charakteru. Jego mistrzostwo i pasja do muzyki sprawiają, że każdy koncert z jego udziałem staje się niezapomnianym przeżyciem. Połączenie skrzypiec Bałdycha z głosem Kari Sál oraz jazzową sekcją instrumentalną tworzy niepowtarzalną atmosferę, pełną emocji i dźwiękowej różnorodności.

  Zespół Występujący na Koncercie

  Kari Sál wystąpi z zespołem w składzie:

  Kari Sál – wokal, kalimba

  Adam Bałdych – skrzypce, skrzypce renesansowe

  Mateusz Kaszub – pianino

  Jakub Mizeracki – gitara

  Roman Chraniuk – kontrabas

  Dawid Fortuna – perkusja

  Bilety i Informacje

  Bilety na koncert Kari Sál feat. Adam Bałdych – „Butterfly” są dostępne w kasie WDK od 10 czerwca w cenie 40 zł. To wyjątkowe wydarzenie jest doskonałą okazją do zanurzenia się w świat muzyki pełnej emocji, różnorodnych brzmień i niezwykłych historii.

  Koncert Kari Sál feat. Adam Bałdych w ramach cyklu Czwartki Jazzowe to wydarzenie, którego nie można przegapić. „Butterfly” to nie tylko album, ale też muzyczna podróż, która zabierze słuchaczy w świat pełen emocji i artystycznej dojrzałości. Kari Sál i Adam Bałdych wraz z zespołem zapewnią niezapomniany wieczór, pełen dźwięków, które pozostaną w pamięci na długo.

  Serdecznie zapraszamy 27 czerwca 2024 roku o godzinie 19:00 do sali widowiskowej WDK w Rzeszowie. Dołączcie i przeżyjcie niezapomniane chwile z muzyką Kari Sál i Adama Bałdycha.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com