wtorek, 25 czerwca, 2024
+

  Wiemy, kto wystąpi podczas 20. edycji „Carpathia Festival” i powalczy o cenne nagrody już w lipcu!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W dniach 20 i 21 lipca Rzeszów ponownie stanie się muzycznym centrum Europy Środkowo-Wschodniej, goszcząc artystów z całego świata na jubileuszowej, dwudziestej edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” 2024. To wydarzenie, które od 2005 roku nieprzerwanie wpisuje się w kalendarz kulturalny Rzeszowa i całego województwa podkarpackiego, z roku na rok zyskuje na prestiżu i popularności.

  Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival” powstał z inicjatywy dr Anny Czenczek, która od początku pełni rolę dyrektora artystycznego. Już podczas drugiej edycji w 2006 roku, festiwal zdobył międzynarodowy rozgłos, a informacje o nim i zaproszenia do udziału docierają do artystów na całym świecie. Od tamtej pory do Rzeszowa zgłosili się wokaliści i zespoły z 33 krajów, w tym m.in. z Azerbejdżanu, Białorusi, Bułgarii, Chile, Chorwacji, Cypru, Czech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Izraela, Kanady, Litwy, Łotwy, Macedonii, Malty, Mołdawii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szkocji, Turcji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Wietnamu i Włoch.

  W tym, 2024 roku festiwal przyciągnął rekordową liczbę zgłoszeń zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Artystów zgłaszających się do udziału można znaleźć w niemal każdym zakątku kraju – od wielkich metropolii po małe miasteczka. Zgłoszenia napłynęły z takich miejscowości jak: Babica, Baranów Sandomierski, Białystok, Bielsko-Biała, Bochnia, Bolimów, Bydgoszcz, Chęciny, Czarny Las, Czeladź, Gdańsk, Glinice, Gliwice, Gnieździska, Gorlice, Józefin, Karpacz, Katowice, Kielce, Kiełczów, Kobyłka, Kozienice, Kozy, Kraków, Krosno, Krzeszów, Limanowa, Lipowo, Lublin, Ławnica, Łomianki, Łódź, Malbork, Nasutów, Nowy Sącz, Opatkowice, Pabianice, Panienka, Poznań, Przasnysz, Przemyśl, Przeworsk, Radom, Radłów, Rożnów, Ruda Śląska, Rzeszów, Strzyżów, Szczecin, Tychy, Warszawa, Wejherowo, Wrocław, Żarnowa, Żyrardów.

  Jury Kwalifikacyjne w składzie Tomasz Filipczak (Przewodniczący Jury), Maciej Gnatowski i Maciej Błażewicz, po długich i wnikliwych przesłuchaniach, wyłoniło Złotą Piętnastkę, która zawalczy o nagrodę Grand Prix w wysokości 15.000 zł, pamiątkową statuetkę oraz zaproszenie do udziału w przyszłorocznej edycji festiwalu. Dodatkowo uczestnicy będą mogli zdobyć nagrody za I, II i III miejsce oraz liczne inne nagrody specjalne ufundowane przez mecenasów, sponsorów i darczyńców festiwalu. Wśród nich są m.in. Stowarzyszenie Artystów Wykonawców SAWP, Centrum Języków Obcych Germanitas, Makarony Polskie oraz Sejmik Województwa Podkarpackiego.

  Finaliści XX Edycji „Carpathia Festival” 2024

  Oto lista artystów zakwalifikowanych do tegorocznej edycji festiwalu:

  Jakub Gaber Zaborski (Warszawa/Polska) – „Nibylandia”

  Michał Kaczmarek (Warszawa/Polska) – „Brand New Man”

  Alicja Kuszowska (Malbork/Polska) – „Psycho”

  Dorota Kuziela (Wrocław/Polska) – „Drzewo”

  Magdalena Lasota (Kobyłka/Polska) – „Cukierki miętowe”

  Anna Majeranowska-Widomska (Bielsko-Biała/Polska) – „Uwierz w siebie”

  Bartłomiej Matłosz (Żarnowa/Polska) – „Wolnym być”

  Lamia Merc (Warszawa/Polska) – „Spiritual Sky”

  Filip Mizia (Wrocław/Polska) – „Pije do Lustra”

  Vlada Muravets (Kijów/Ukraina) – „Pogliadom niżnym”

  Maja Orlikowska (Mariyam) (Poznań/Polska) – „Tears Garden”

  Dominika Rydz-Kancler (Łódź/Polska) – „Korzenie”

  Khrystyna Strutynska (Iwano-Frankiwsk/Ukraina) – „NE ZALYSHAY”

  Aleksandra Wajda (Przeworsk/Polska) – „Już nic się nie śni nam”

  Sylwia Zelek-Golonka (Limanowa/Polska) – „Mów mi prawdę”

  Lista Rezerwowa

  Dodatkowo, jury wyłoniło listę rezerwową, z której artyści mogą zostać zaproszeni do udziału w festiwalu w przypadku rezygnacji któregoś z finalistów:

  Gabriela Blacha (Gliwice/Polska) – „123”

  Klaudia Borczyk (Warszawa/Polska) – „Bez”

  Karolina Fryt (Kraków/Polska) – „Podchodzę”

  Jakub Rayman (Poznań/Polska) – “Don’t blame me for trying”

  Barbara Kąkol (Radłów/Polska) – „Drzwi”

  Organizacja i patronat

  Organizatorem XX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów 2024 jest Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki CARPATHIA, a partnerem strategicznym – Gmina Miasto Rzeszów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Starosta Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Mecenasem głównym festiwalu są Makarony Polskie.

  Zaproszenie na festiwal

  Serdecznie zapraszamy do Rzeszowa na festiwal w dniach 20 i 21 lipca! To wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które co roku przyciąga miłośników muzyki z całego świata, oferuje niezapomniane wrażenia i możliwość odkrycia nowych talentów. Więcej informacji o uczestnikach oraz szczegółowy program festiwalu już wkrótce na stronach: www.carpathia.rzeszow.pl oraz www.fundacjacarpathia.pl.

  Nie przegap tego wyjątkowego święta muzyki w sercu Podkarpacia!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com