czwartek, 20 czerwca, 2024
spot_img
+

  Rozpoczęła się budowa drogi wojewódzkiej 988 Czudec – Zaborów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę 5 czerwca rozpoczęto rozbudowę drogi wojewódzkiej 988 na odcinku między Czudcem a Zaborowem. Inwestycja o wartości 77 mln zł, finansowana w dużej mierze z Funduszy Europejskich dla Podkarpacia, jest częścią większego projektu modernizacji infrastruktury drogowej w regionie. Wykonawcą jest firma Budimex, a zakończenie prac planowane jest na 2026 rok. Prace obejmują m.in. rozbudowę skrzyżowań, modernizację wiaduktów i mostów oraz budowę nowych chodników.

  Rozbudowa odcinka drogi między Czudcem a Zaborowem jest jedną z licznych inwestycji infrastrukturalnych realizowanych przez samorząd województwa podkarpackiego w powiecie strzyżowskim. W ciągu ostatnich lat, na modernizację dróg w tym regionie przeznaczono blisko ćwierć miliarda złotych.

  To bardzo dobry dzień dla nas wszystkich. Cieszymy się, że możemy zainwestować 77 mln, aby poprawić jakość tego odcinka drogi, na co tak bardzo czekali mieszkańcy. Zaczynamy więc.

  Władysław Ortyl, marszałek województwa

  Trwająca rozbudowa trzykilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 988 między Czudcem a Zaborowem dopełnia modernizację całej trasy Babica-Dobrzechów, o długości 19 km. Inwestycja obejmuje rozbudowę skrzyżowań, przebudowę wiaduktu nad linią kolejową, modernizację mostu na Wisłoku oraz budowę nowych chodników. Po zakończeniu prac droga spełniać będzie standardy klasy G. Projekt jest finansowany z Funduszy Europejskich dla Podkarpacia na lata 2021-2027. Planowany jest również przetarg na dokumentację dla kolejnej inwestycji drogowej w regionie.

  Na uroczystym rozpoczęciu inwestycji obok marszałka Władysław Ortyla wzięli udział lokalni samorządowcy – wśród nich starosta strzyżowski Robert Godek, wójt Czudca Andrzej Ślipski, mieszkańcy powiatu, przedstawiciele inwestora czyli Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, przedstawiciele wykonawcy prac czyli firmy Budimex. 

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com