czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img
+

  Powrót do przeszłości: Nowe życie historycznych atrakcji w Parku Muzeum-Zamku w Łańcucie

  Polecamy

  Karolina Kapustyńska
  Karolina Kapustyńska
  Redaktor / Dziennikarz portalu Kurier Rzeszowski
  - Reklama -

  W sercu malowniczego Parku Muzeum-Zamku w Łańcucie ponownie zagościła historia, ożywiając jedną z najpiękniejszych jego części. Po latach przerwy, basen z wodotryskiem we wschodniej części parku został uruchomiony, a wraz z nim wróciła jedna z najbardziej rozpoznawalnych rzeźb – posąg młodzieńca duszącego węża.

  Odkrywanie historii na nowo

  Basen, który od dawna był wyłączony z użytku, teraz znów przyciąga wzrok swoją odnowioną formą. Znajduje się w urokliwej okolicy, obok dawnej Ujeżdżalni i kortów tenisowych. Jego rekonstrukcja była możliwa dzięki archiwalnym zdjęciom dr. Józefa Piotrowskiego z przewodnika z 1933 roku. Dzięki nim basen zyskał historyczne wazy, begonie i lilie wodne, które ozdabiają jego powierzchnię, podobnie jak za czasów rodziny Potockich.

  Powrót legendarnego posągu

  Posąg młodzieńca duszącego węża, XIX-wieczna rzeźba z brązu, ma bogatą historię pełną przeprowadzek. Pierwotnie znajdował się przed Palmiarnią z 1904 roku, a po jej rozbiórce w latach 20. XX wieku, przeniesiono go przed wieżę zegarową zamku. Od 1948 roku do lat 60. ubiegłego stulecia rzeźba stała w tym miejscu, by później ponownie znaleźć swoje miejsce w basenie przy kortach tenisowych i Ujeżdżalni. Następnie można było podziwiać ją w ogrodzie zimowym. Teraz, po konserwacji, młodzieniec powrócił na swoje pierwotne miejsce w basenie, gdzie znów zachwyca odwiedzających.

  Czarujący basen z wodotryskiem

  Basen z wodotryskiem jest nie tylko miejscem estetycznych doznań, ale także doskonałym punktem relaksu dla odwiedzających park. Szum wody, otaczające go kwiaty i eleganckie wazy tworzą idylliczną scenerię, która zaprasza do spacerów i chwil wytchnienia. To idealne miejsce, aby na chwilę się zatrzymać, usiąść na ławce i zanurzyć się w atmosferze minionych epok.

  Spacer po historii

  Odwiedzający park Muzeum-Zamku w Łańcucie mają teraz wyjątkową okazję, aby przeżyć prawdziwą podróż w czasie. Oprócz odnowionego basenu i posągu młodzieńca, park oferuje wiele innych historycznych atrakcji. Stare aleje, zabytkowe budynki i piękne ogrody zachęcają do spacerów i odkrywania kolejnych zakątków. Każda alejka, każdy zakątek parku kryje w sobie fascynujące historie i tajemnice, które czekają na odkrycie.

  Dlaczego warto odwiedzić Łańcut teraz?

  Teraz, gdy historyczne atrakcje zostały przywrócone do życia, park Muzeum-Zamku w Łańcucie jest jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do odwiedzenia. To doskonała destynacja na weekendowy wypad, rodzinny piknik czy romantyczny spacer. Odwiedzając Łańcut, można nie tylko podziwiać piękno i elegancję historycznych zabytków, ale także poczuć atmosferę przeszłości, która nadal tętni w tym miejscu.

  Powrót historycznej atrakcji do parku Muzeum-Zamku w Łańcucie to wydarzenie, które łączy przeszłość z teraźniejszością, tworząc wyjątkową przestrzeń dla turystów i mieszkańców. Odnowiony basen z wodotryskiem i posąg młodzieńca duszącego węża to symbole piękna i historii, które czekają na odkrycie. Zapraszamy do Łańcuta, aby doświadczyć tej niezwykłej podróży w czasie i zanurzyć się w magii tego wyjątkowego miejsca.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com