niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img
+

  Kobieta piła alkohol w trakcie jazdy samochodem z dzieckiem w środku

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kierująca Toyotą, 39-letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego, miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu, gdy w Jamnicy wjechała do rowu. Podczas jazdy spożywała alkohol wraz z pasażerką. Na tylnym siedzeniu spał jej 8-letni syn, którego woziła do domu. Kobieta została postawiona przed sądem i usłyszała dwa zarzuty.

  We wtorek około godziny 22 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Jamnica, gdzie toyota wjechała do rowu. Na miejsce natychmiast wysłano patrol policyjny. Funkcjonariusze ustalili, że 39-letnia kierująca toyotą corollą straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do rowu.

  Podczas interwencji zauważono, że kobieta wykazywała oznaki spożycia alkoholu, miała bełkotliwą mowę, niekoherentne wypowiedzi i trudności z utrzymaniem równowagi. Dodatkowo okazało się, że nie podróżowała sama – miała przy sobie 8-letnie dziecko i koleżankę. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a chłopiec został przekazany pod opiekę bliskich.

  Badanie alkomatem wykazało, że 39-latka miała w organizmie 2,33 promila alkoholu, natomiast 24-letnia pasażerka miała ponad promil alkoholu. Policjanci ustalili, że kobieta piła alkohol w trakcie jazdy wraz z koleżanką, spożywając wódkę i piwo.

  Mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego została zatrzymana i przewieziona do jednostki Policji. Po wytrzeźwieniu usłyszała dwa zarzuty popełnienia przestępstw: kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, a samochód został zabezpieczony. Teraz kobieta będzie odpowiadać przed sądem za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com