piątek, 21 czerwca, 2024
+

  Co będzie się działo w najbliższym czasie w Rzeszowie? Na co warto się wybrać?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowski Dom Kultury już teraz zaprasza wszystkich rzeszowian, turystów i osoby mieszkające w okolicy, na to by jak najbardziej wykorzystać ciepłą, a nawet gorącą, czerwcową pogodę i wybrać się na wiele imprez, które organizuje. Nie zabraknie występów artystycznych, pysznego jedzenia, zabaw dla maluchów oraz wielu, wielu innych atrakcji. Czerwiec jest bardzo intensywny, jeśli chodzi o imprezy, zwłaszcza te plenerowe. Na Dzień Dziecka w końcu, po wielu różnych osiedlach zorganizowano tak wiele wydarzeń, ale to oczywiście nie koniec, a nawet początek! Prezentujemy zatem, gdzie warto się wybrać w najbliższym czasie?

  8 czerwca 2024 – Dzień Osiedla Franciszka Kotuli

  Rzeszów z niecierpliwością przygotowuje się na kolejne wyjątkowe wydarzenie kulturalne – Dzień Osiedla Franciszka Kotuli. W sobotę 8 czerwca 2024 roku, w godzinach 14:00-22:00, na terenie rekreacyjnym przy ul. Nowosądeckiej, mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w bogatym programie pełnym atrakcji dla całych rodzin. Organizatorzy zapewnili, że tego dnia nikt nie będzie się nudził.

  Program pełen emocji

  Dzień Osiedla Franciszka Kotuli rozpocznie się o godzinie 14:00 występami uczestników zajęć muzycznych z Rzeszowskiego Domu Kultury. To doskonała okazja, aby zobaczyć i usłyszeć młode talenty, które na co dzień szlifują swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów. Godzinę później, o 15:00, na najmłodszych czeka strefa zabaw, gdzie będą mogły uczestniczyć w animacjach, malowaniu twarzy oraz warsztatach rękodzielniczych.

  Kulminacyjnym punktem programu będzie koncert zespołu COPS, który rozpocznie się o 18:00. Ich energetyczne i pełne pasji wykonania z pewnością porwą publiczność. Wieczór zakończy się potańcówką z DJ-em, która rozpocznie się o 19:00 i potrwa do 22:00. Muzyka na żywo, tańce i dobra zabawa to idealne zakończenie dnia pełnego wrażeń

  Dodatkowe atrakcje

  W trakcie całego dnia uczestnicy będą mogli korzystać z bezpłatnych dmuchanych urządzeń rekreacyjnych, które zapewnią mnóstwo frajdy zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Na terenie imprezy zostaną również ustawione liczne stoiska warsztatowe, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w różnych rękodzielniczych aktywnościach. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny, co sprawia, że wydarzenie jest dostępne dla wszystkich mieszkańców bez względu na wiek.

  Wystawa Muzeum Etnograficznego

  Dzień Osiedla to także okazja do zgłębienia lokalnej kultury i historii. Na miejscu będzie można podziwiać wystawę przygotowaną przez Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie. Eksponaty zaprezentowane podczas wystawy przybliżą uczestnikom bogatą tradycję i dziedzictwo kulturowe regionu, w którym żyją.

  Kolejne wydarzenia w Rzeszowie

  To nie jedyne wydarzenie, które w czerwcu odbędzie się w Rzeszowie. Już w poniedziałek 10 czerwca 2024 roku, o godzinie 17:30, w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staroniwa przy ul. Staroniwskiej 46, odbędzie się magiczny koncert „Bajki Świata”. Uczestnicy zajęć wokalnych z filii Staroniwa, Krynicka oraz Zwięczyca zaprezentują znane i uwielbiane bajkowe utwory. Wstęp na koncert jest wolny.

  Potańcówka Miejska

  Z kolei w sobotę 15 czerwca 2024 roku, w godzinach 17:00-21:30, na rzeszowskich Bulwarach odbędzie się plenerowa Potańcówka Miejska, organizowana przez Rzeszowski Dom Kultury oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka. To doskonała okazja na wieczór pełen tańca w rytmie znanych przebojów, odtwarzanych przez profesjonalnego DJ-a.

  Wernisaż wystawy Florografii

  Rzeszowski Dom Kultury filia Słocina zaprasza również na wystawę florografii Albiny Róg pt. „Poczuj zapach polnych kwiatów!”, której wernisaż odbył się w środę 5 czerwca 2024 roku o godzinie 12:00. Wystawę będzie można oglądać do 19 czerwca 2024 roku w sali wystawienniczo-multimedialnej RDK filia Słocina przy ul. Paderewskiego 154.

  Dzień Osiedla Franciszka Kotuli to tylko jedno z wielu wydarzeń, które w czerwcu przyciągną mieszkańców Rzeszowa do wspólnego świętowania, zabawy i integracji. Dzięki bogatemu programowi każdy znajdzie coś dla siebie – od koncertów i warsztatów po wystawy i potańcówki. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich do uczestnictwa w tych wyjątkowych wydarzeniach, które są doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu i czerpania radości z lokalnych inicjatyw kulturalnych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com