czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img
+

  W Raniżowie zbadasz się bezpłatnie w ramach programu Profilaktyka 40 Plus!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W trosce o zdrowie mieszkańców Raniżowa i okolic, serdecznie zachęcamy do udziału w programie profilaktycznym „Profilaktyka 40 Plus”. Już 9 czerwca, w niedzielę, w godzinach od 9:30 do 10:30, będzie można skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych prowadzonych przez Centrum Medyczne MEDYK. Akcja odbędzie się w specjalnie przygotowanym autobusie na parkingu przy Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raniżowie.

  Dlaczego warto skorzystać z programu?

  Program „Profilaktyka 40 Plus” to wyjątkowa inicjatywa, która pozwala na przeprowadzenie kompleksowych badań diagnostycznych bez żadnych kosztów. Badania te są niezwykle ważne, ponieważ umożliwiają wczesne wykrycie potencjalnych problemów zdrowotnych i podjęcie odpowiednich działań profilaktycznych lub leczniczych.

  Pakiet badań diagnostycznych

  Badania diagnostyczne, które zostaną przeprowadzone w ramach programu, obejmują szeroki zakres testów, które pozwalają na dokładną ocenę stanu zdrowia. W skład pakietu badań wchodzą:

  Morfologia krwi obwodowej z wzorem odsetkowym i płytkami krwi – umożliwia ocenę ogólnego stanu zdrowia oraz wykrycie stanów zapalnych i niedokrwistości.

  Pomiar stężenia cholesterolu całkowitego lub kontrolny profil lipidowy – pozwala na ocenę ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

  Pomiar stężenia glukozy we krwi – ważny w kontekście wykrywania cukrzycy i monitorowania poziomu cukru.

  Badanie poziomu enzymów wątrobowych (AlAT, AspAT, GGTP) – umożliwia ocenę funkcji wątroby.

  Pomiar poziomu kreatyniny we krwi – ważny wskaźnik funkcji nerek.

  Badanie ogólne moczu – pomaga w wykrywaniu infekcji oraz problemów z nerkami i układem moczowym.

  Oznaczenie poziomu kwasu moczowego we krwi – istotne w diagnostyce dny moczanowej.

  Badanie krwi utajonej w kale – metodą immunochemiczną (iFOBT) – służy do wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego.

  Dodatkowe badania dla mężczyzn

  Mężczyźni, którzy przystąpią do programu, będą mieli dodatkowo wykonany pomiar poziomu PSA – antygenu swoistego dla stercza całkowitego. Jest to kluczowe badanie w diagnostyce raka prostaty, które pozwala na wczesne wykrycie zmian nowotworowych.

  Jak przystąpić do badania?

  Aby wziąć udział w programie „Profilaktyka 40 Plus”, należy zgłosić się na czczo oraz przynieść próbki potrzebne do badań. Rejestracja na badanie jest możliwa poprzez kontakt telefoniczny pod numerem: +48 517-194-743. Warto zarejestrować się wcześniej, aby uniknąć oczekiwania w kolejce i zapewnić sobie miejsce.

  Wspólna troska o zdrowie

  Inicjatywa „Profilaktyka 40 Plus” to doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie i wykonać ważne badania diagnostyczne. Regularne badania są kluczowe dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i wczesnego wykrywania problemów, które mogą być skutecznie leczone. Dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców Raniżowa i okolic do skorzystania z tej wartościowej inicjatywy.

  Specjalne podziękowania należą się dla Ks. Bogdana Piekuta, Proboszcza Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raniżowie, za wsparcie tej inicjatywy. Dzięki jego zaangażowaniu możliwe było zorganizowanie akcji w dogodnym miejscu, co z pewnością przyczyni się do wysokiej frekwencji i sukcesu całego przedsięwzięcia.

  Nie zwlekajmy, zadbajmy razem o nasze zdrowie! Do zobaczenia 9 czerwca w Raniżowie!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com