niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img
+

  20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem Młodych Artystów

  Polecamy

  Karolina Kapustyńska
  Karolina Kapustyńska
  Redaktor / Dziennikarz portalu Kurier Rzeszowski
  - Reklama -

  Wielki sukces i ogromne emocje towarzyszyły tegorocznej edycji konkursu plastycznego „20 lat Polski w Unii Europejskiej”, zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Wydarzenie to okazało się prawdziwym festiwalem młodzieńczej twórczości, przyciągając aż 980 prac z 138 szkół podstawowych, co jest imponującym dowodem na zaangażowanie młodych artystów.

  Okiem Dzieci: Polska w Unii Europejskiej

  Pod honorowym patronatem wojewody podkarpackiej, Teresy Kubas-Hul, konkurs stał się doskonałą okazją do refleksji nad tym, co oznacza członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Dzieci, poprzez swoje prace, miały możliwość wyrażenia swojego postrzegania i rozumienia miejsca Polski w zjednoczonej Europie.

  Cele i Kategorie Konkursu

  Konkurs był skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych i podzielony na trzy kategorie wiekowe. Jego cele były ambitne: ukazanie obecności Polski w Unii Europejskiej, podkreślenie wspólnych wartości, zachęcanie do dyskusji o przyszłości Europejczyków oraz przedstawienie korzyści z członkostwa w strukturach UE. Organizatorzy chcieli także rozwijać zainteresowania uczniów w zakresie wiedzy o Unii Europejskiej oraz motywować ich do rozwoju uzdolnień twórczych.

  Uroczysta Gala w Rzeszowie

  Kulminacyjnym punktem konkursu była uroczystość wręczenia nagród, która odbyła się w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Wydarzenie to uświetniły występy artystyczne dzieci z Przedszkola Publicznego nr 21 w Rzeszowie oraz uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie. Ich prezentacje dodały blasku całej uroczystości, wprowadzając uczestników w wyjątkowy nastrój.

  Kreatywność, Wspólne Wartości i Przyszłość Europy

  Nadesłane prace plastyczne odzwierciedlały nie tylko artystyczne talenty dzieci, ale również ich zdolność do myślenia o ważnych kwestiach społecznych i politycznych. Każda z prac była unikalna i pokazywała, jak młodzi ludzie postrzegają rolę Polski w Unii Europejskiej. Tematyka prac była różnorodna: od symboli europejskich, poprzez wspólne wartości takie jak solidarność i pokój, aż po marzenia o przyszłości zjednoczonej Europy.

  Podziękowania i Gratulacje

  Wojewoda Teresa Kubas-Hul, gratulując laureatom i wyróżnionym, wyraziła swoją dumę z osiągnięć młodych artystów.

  Zakończenie

  Konkurs plastyczny „20 lat Polski w Unii Europejskiej” okazał się nie tylko sukcesem organizacyjnym, ale przede wszystkim świętem młodzieńczej kreatywności i refleksji. Dzięki zaangażowaniu dzieci i ich nauczycieli, wydarzenie to stało się ważnym elementem obchodów rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej, przynosząc radość i dumę wszystkim uczestnikom.

  Uczniowie, poprzez swoje prace, pokazali, że są nie tylko utalentowani, ale także świadomi swojego miejsca w zjednoczonej Europie. To obiecujący znak na przyszłość, wskazujący, że młode pokolenie jest gotowe do dalszego budowania wspólnej, europejskiej przyszłości.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com