czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img
+

  Podkarpackie Centrum Innowacji zostało członkiem Podkarpackiej Doliny Wodorowej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpackie Centrum Innowacji zostało członkiem Podkarpackiej Doliny Wodorowej. Informacja ta została ogłoszona podczas konferencji prasowej, która poprzedziła otwarcie sympozjum poświęconego gospodarce wodorowej. Wydarzenie to jest częścią wizyty studyjnej na Podkarpaciu partnerów projektu UNLOCK, w którym uczestniczy również Samorząd Województwa Podkarpackiego. W spotkaniu biorą udział goście z kilku krajów europejskich, którzy dyskutują o rozwoju zielonej energii opartej na wodorze i dzielą się swoimi doświadczeniami.

  Marszałek, mówiąc o projekcie UNLOCK, w który zaangażowany jest samorząd województwa, podkreślił jego znaczenie dla rozwoju całego regionu, zwłaszcza dla małych i średnich firm, które chcą wejść w obszar zielonej, wodorowej energii.

  Nasza Dolina Wodorowa i nasze wszystkie projekty wodorowe, które na Podkarpaciu się dzieją, które są przygotowywane, będą mogły uzyskiwać wsparcie doradcze, wsparcie doświadczeń i dobrych praktyk, które są realizowane w innych miejscach Europy i naszego kraju

  Władysław Ortyl, marszałek województwa

  Projekt UNLOCK, którego pełna nazwa brzmi „Uwolnienie zielonej gospodarki wodorowej dla MŚP w Regionach Europejskich”, obejmuje kilka europejskich regionów, w tym Szwecję, Holandię, Włochy, Portugalię i Hiszpanię. Liderem projektu jest holenderski Uniwersytet Nauk Stosowanych w Groningen, a województwo podkarpackie jest jednym z partnerów. Projekt realizowany jest od marca 2023 roku, a wydarzenie w Rzeszowie jest trzecim spotkaniem jego uczestników.

  Realizacja projektu UNLOCK odbywa się w ramach programu Interreg Europe, co jest istotne, ponieważ wymaga zaangażowania środków z różnych źródeł: regionalnych, krajowych i europejskich. Marszałek zaznaczył, że jest to niezwykle ważne dla sukcesu przedsięwzięcia.

  Podczas konferencji prasowej marszałek Ortyl odniósł się do transformacji energetycznej, podkreślając, że jej głównymi beneficjentami będą mieszkańcy, samorządy i firmy.

  Po konferencji prasowej rozpoczęło się sympozjum poświęcone polityce regionalnej mającej na celu wzmocnienie zrównoważonego wzrostu konkurencyjności MŚP oraz tworzenie miejsc pracy w rozwijającym się zielonym regionie H2. Otwarcie sympozjum marszałek Władysław Ortyl podkreślił znaczenie tych działań.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com