środa, 26 czerwca, 2024
+

  Już jutro startuje Carpathian Startup Fest 2024!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny „Aeropolis” oraz liczni partnerzy zapraszają na czwartą edycję Carpathian Startup Fest (CSF24). To prestiżowe wydarzenie poświęcone przedsiębiorczości i technologii, które przyciąga startupy, inwestorów, korporacje, media i founderów z całego świata. Tegoroczny festiwal odbędzie się 5 i 6 czerwca w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce.

  Cele i misja Carpathian Startup Fest

  Carpathian Startup Fest to nie tylko miejsce spotkań dla entuzjastów technologii i innowacji, ale także przestrzeń do nawiązywania kontaktów, zdobywania wiedzy oraz pozyskiwania finansowania. W programie festiwalu przewidziano dwa dni pełne merytorycznych wystąpień, prelekcji oraz paneli dyskusyjnych. Wydarzenie stwarza idealną okazję dla przedsiębiorców do prezentacji swoich pomysłów oraz budowania świadomości marki.

  Ambasadorem czwartej edycji Carpathian Startup Fest jest Stefan Batory, założyciel aplikacji Booksy, który swoją obecnością i doświadczeniem wspiera młodych przedsiębiorców. Wśród prelegentów znajdą się również:

  Michał Sadowski, założyciel i prezes Brand24 S.A.

  Michał Rokosz, partner Inovo VC

  Greg Albrecht, ekspert ds. startupów

  Piotr Nowosielski, założyciel Just Join IT

  Adam Wiśniewski i Michał Mazur, współzałożyciele AI Clearing

  Centralnym punktem festiwalu jest konkurs, w którym startupy, scaleupy i pomysły biznesowe rywalizują o nagrody pieniężne oraz możliwość udziału w programie mentoringowym InCredibles Sebastiana Kulczyka. W puli nagród znalazło się 130 tys. zł, co stanowi o 30 tys. zł więcej niż w poprzednim roku.

  Konkurs podzielony jest na trzy kategorie:

  Startup: 8 finalistów rywalizuje o nagrody w wysokości 40 tys. zł, 20 tys. zł i 10 tys. zł, z dodatkową nagrodą publiczności wynoszącą 3 tys. zł.

  Scaleup: 6 firm walczy o nagrody w wysokości 15 tys. zł, 10 tys. zł i 7 tys. zł.

  Idea (pomysł na biznes): 6 pomysłów rywalizuje o nagrody w wysokości 7 tys. zł, 5 tys. zł i 4 tys. zł.

  Dla tych, którym nie udało się dostać do finału, organizatorzy przygotowali scenę Open Mic Pitch, gdzie każdy ma 3 minuty na prezentację i 3 minuty na feedback. Pula nagród wynosi 4 tys. zł, 3 tys. zł i 2 tys. zł.

  Partnerzy i patroni

  Festiwal wspiera wielu partnerów, w tym Podkarpackie Centrum Innowacji oraz liczne fundusze inwestycyjne i Aniołowie Biznesu, którzy będą obecni w G2A Arena, aby znaleźć najbardziej obiecujące startupy. Organizatorzy przewidują udział 40 najbardziej aktywnych funduszy inwestycyjnych na rynku, co stanowi doskonałą okazję dla młodych przedsiębiorców do nawiązania cennych kontaktów i pozyskania finansowania.

  Expo Zone i atrakcje towarzyszące

  W ramach festiwalu przewidziano również targi Expo Zone, gdzie innowacyjne projekty będą miały swoje stoiska. Uczestnicy festiwalu będą mogli zwiedzać strefę wystawienniczą i zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

  Organizatorzy pomyśleli także o promocji lokalnych artystów. Na II piętrze G2A Arena prezentowane będą obrazy Roderyka Wolskiego i Piotra Worońca. Strefa StartArt pozwoli uczestnikom na chwilę relaksu i być może zakup dzieł sztuki.

  Warsztaty i networking

  Dla uczestników z Business Pass i VIP Pass przewidziano udział w 18 warsztatach prowadzonych w kameralnych, 22-osobowych grupach. Rejestracja na warsztaty rozpoczyna się 16 maja. Carpathian Startup Fest to także doskonała okazja do networkingu. Dzięki rozwiązaniom Gridaly, uczestnicy będą mogli umówić się na 15-minutowe „biznesowe randki” z potencjalnymi inwestorami i partnerami biznesowymi.

  Reverse Pitch i MeetUp Party

  Jednym z unikalnych elementów festiwalu jest Reverse Pitch, gdzie inwestorzy prezentują się przed startupami, a nie odwrotnie. To doskonała okazja, aby lepiej poznać możliwości oferowane przez fundusze inwestycyjne. Wieczorne spotkanie towarzyskie – MeetUp Party – odbędzie się w Dworze Ostoya w Jasionce, gdzie w swobodnej atmosferze uczestnicy będą mogli kontynuować rozmowy rozpoczęte podczas dnia.

  Carpathian Startup Fest 2024 to najszybciej rozwijający się festiwal startupowy w Polsce. Tegoroczna edycja ma szansę pobić dotychczasowe rekordy frekwencyjne i zgromadzić ponad 1000 uczestników. To wszystko dzięki wsparciu Rady Programowej festiwalu oraz licznych partnerów i sponsorów.

  Zapraszamy do rejestracji na stronie www.carpathianfest.pl, gdzie dostępny jest szczegółowy program wydarzenia oraz formularze zgłoszeniowe. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby dołączyć do społeczności innowatorów i przedsiębiorców w Rzeszowie!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com