piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img
+

  Wystartowały zgłoszenia do 4. edycji konkursu „Podcast Roku”, które przyjmowane są przez cały czerwiec!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  1 czerwiec 2024 roku oznacza początek kolejnej edycji największego w Polsce konkursu podcastowego – Podcast Roku, noszącego imię redaktora Janusza Majki. Konkurs ten, dedykowany zarówno debiutantom, jak i profesjonalistom. Zapowiada się intensywny miesiąc przyjmowania zgłoszeń od twórców, którzy mają czas do 30 czerwca, aby zgłosić swoje produkcje na stronie www.podcastroku.pl.

  Cel i historia konkursu

  Podcast Roku, będący pierwszym ogólnopolskim konkursem tego typu, ma na celu promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs upamiętnia redaktora Janusza Majkę, zasłużonego dziennikarza związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie, który zmarł w lutym 2021 roku na COVID-19. W Polsce, podobnie jak na całym świecie, popularność podcastów nieustannie rośnie. Według najnowszego badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego przez Grupę Eurozet, blisko 10 milionów polskich internautów słucha treści audio przynajmniej raz w miesiącu.

  Zgłoszenia do czwartej edycji konkursu będą przyjmowane w sześciu kategoriach:

  Polityka, społeczeństwo, gospodarka

  Lifestyle, kultura, hobby

  Nauka, edukacja, technologie

  Kryminał

  Debiut

  Marka zlecająca bądź sponsorująca podcast

  Jury, składające się z podcasterów, dziennikarzy, twórców cyfrowych, pisarzy oraz ekspertów nowych mediów, przesłucha zgłoszone podcasty od lipca do września. 30 września, w Międzynarodowy Dzień Podcastu, zostaną ogłoszone nominacje – po trzy w każdej kategorii. Tego dnia rozpocznie się również sześciotygodniowe głosowanie publiczności na ulubiony podcast, które odbędzie się na stronie www.podcastroku.pl.

  Gala finałowa i święto podcastu

  Rozstrzygnięcie IV edycji Podcast Roku nastąpi 30 listopada podczas Gali Finałowej w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie. Rzeszów ponownie stanie się stolicą podcastów, oferując uczestnikom całodniowe wydarzenie otwarte dla publiczności. W programie zaplanowano serię spotkań autorskich, debat oraz warsztatów. Kulminacyjnym momentem dnia będzie wręczenie nagród i wyróżnień.

  „Rzeszów stanie się ponownie stolicą podcastów. Najpierw w czasie całodniowego wydarzenia otwartego dla publiczności zaplanowaliśmy serię spotkań autorskich, debat i warsztatów. Kulminacyjnym momentem tego dnia będzie wręczenie nagród i wyróżnień. Już teraz zapraszamy Twórców, publiczność i kolejnych Partnerów, którzy chcą dołączyć do tego unikatowego wydarzenia”

  – mówi Sara Piskor, jedna z inicjatorek konkursu.

  Konkurs Podcast Roku to wyjątkowa inicjatywa, która z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę twórców i słuchaczy, promując wysokiej jakości treści audio i rozwijając kulturę podcastów w Polsce. Czwarta edycja zapowiada się na jeszcze bardziej emocjonującą, z licznymi atrakcjami i bogatym programem, który przyciągnie zarówno doświadczonych podcasterów, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym medium. Wszystkie informacje o konkursie dostępne są na stronie www.podcastroku.pl oraz w mediach społecznościowych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com