piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img
+

  Trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”. Rzeszowskie biblioteki także biorą udział!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotę, 1 czerwca, w Dniu Dziecka, rozpoczął się XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (OTCD) pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”. To wyjątkowe czytelnicze święto od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom oraz rozwijanie czytelnictwa w Polsce. Wydarzenie jest obchodzone w setkach placówek bibliotecznych oraz oświatowych w całym kraju, przynosząc radość i wiedzę najmłodszym.

  Początek kampanii

  Rozpoczęcie XXIII edycji OTCD w Dniu Dziecka było symbolicznym aktem, który podkreślił znaczenie książek w życiu najmłodszych. Kampania ta jest szczególnie ważna, ponieważ nie tylko promuje czytelnictwo, ale także integruje społeczność, zachęcając do wspólnego spędzania czasu przy literaturze.

  Harmonogram wydarzeń

  Podczas trwania OTCD, od 1 do 7 czerwca, odbywa się wiele atrakcyjnych wydarzeń w różnych filiach bibliotek na terenie Rzeszowa. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram:

  4 czerwca

  Filia nr 2, ul. Fredry 5 – godz. 9:30 – Głośne czytanie w plenerze: W otoczeniu przyrody dzieci będą mogły wysłuchać ulubionych książek, co dodatkowo wzbogaci ich doświadczenie z literaturą.

  Filia nr 10, ul. Podchorążych 1 – godz. 13:00 – Spektakl teatralny „Jak zostać bohaterem” w wykonaniu Teatru Kokon: Interaktywne przedstawienie przyciągnie na pewno młodych widzów, pokazując im, jak książki mogą inspirować do odważnych czynów.

  Filia nr 7, ul. Osmeckiego 51 – godz. 9:00 – Głośne Czytanie przez zaproszonych gości: Wspólne czytanie z gośćmi specjalnymi stworzy wyjątkową atmosferę, zbliżając dzieci do świata literatury.

  Filia nr 9, ul. Czackiego 5 – godz. 12:00 – Warsztaty „Kocie wędrówki po Rzeszowie” z pisarką Stanisławą Bełch: Dzieci będą miały wspaniałą okazję wziąć udział w warsztatach literackich, które rozbudzą ich wyobraźnię.

  Filia nr 16, ul. Gromskiego 10c – godz. 9:30 – Warsztaty „Śladami pszczółki”: Plastyczno-literackie zajęcia dla dzieci poświęcone będą fascynującemu światu pszczół.

  5 czerwca

  Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Słowackiego 11 – godz. 9:00 – Warsztaty „Zgrani z kodem”: Edukacyjne warsztaty z wykorzystaniem klocków LEGO rozwiną kreatywność i umiejętności techniczne dzieci.

  Filia nr 2, ul. Fredry 5 – godz. 9:30 – Głośne czytanie w plenerze: Kontynuacja plenerowych czytań w pięknych okolicznościach przyrody.

  Filia nr 3, ul. Krzyżanowskiego 6 – godz. 16:00 – Popołudnie z planszówką: Czas spędzony na graniu w gry planszowe będzie sprzyjać integracji i wspólnej zabawie.

  Filia nr 5, ul. Budziwojska 194 – godz. 17:00 – Akcja czytelnicza „Wiedźma Bazylka w Budziwoju”: Plenerowa akcja przyciągnie zarówno dzieci, jak i dorosłych, promując czytelnictwo w nietypowy sposób.

  Filia nr 6, ul. Podwisłocze 6 – godz. 9:00 – Zajęcia „Z Krecikiem podróżujemy, Czechy poznajemy”: Edukacyjno-czytelnicze spotkanie przybliży kulturę Czech.

  6 czerwca

  Oddział dla Dzieci i Młodzieży i Filia nr 16, ul. Sokoła 13 – godz. 8:30 – Spotkanie autorskie z Bogusiem Janiszewskim: Spotkanie z autorem książek dla dzieci będzie okazją do bliższego poznania literatury.

  Filia nr 6, ul. Podwisłocze 6 – godz. 9:00 – Głośne czytanie przez bibliotekarki: Spotkanie z bibliotekarkami, które będą czytać ulubione bajki dzieciom.

  Filia nr 7, ul. Osmeckiego 51 – godz. 9:00 – Głośne czytanie dla dzieci z Przedszkola nr 28: Zajęcia wprowadzą najmłodszych w świat literatury.

  Filia nr 10, ul. Podchorążych 1 – godz. 9:00 – Pasowanie na czytelnika: Uroczystość, która zachęci dzieci do regularnego korzystania z biblioteki.

  7 czerwca

  Filia nr 4, ul. Ofiar Katynia 15 – godz. 9:00 – Głośne czytanie „O znikających kartkach, pomazanych stronach…”: Literacko-plastyczne zabawy dla przedszkolaków, które rozwiną ich zainteresowanie książkami.

  Filia nr 10, ul. Podchorążych 1 – godz. 9:00 – Pasowanie na czytelnika: Kolejna uroczystość pasowania, która będzie wielkim wydarzeniem dla najmłodszych uczestników kampanii.

  Znaczenie OTCD

  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to nie tylko święto literatury, ale także ważne narzędzie w promocji czytelnictwa wśród najmłodszych. Poprzez organizację licznych wydarzeń w bibliotekach i szkołach, kampania ta inspiruje dzieci do sięgania po książki i rozwijania pasji czytelniczych. Spotkania z autorami, głośne czytanie, warsztaty i spektakle teatralne są doskonałą okazją do pokazania, że czytanie może być fascynującą przygodą.

  XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Rzeszowie jest i będzie pełen różnorodnych wydarzeń, które przyciągają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dzięki zaangażowaniu bibliotek, nauczycieli i rodziców, kampania ta staje się nie tylko promocją czytelnictwa, ale także okazją do wspólnego spędzania czasu i budowania pozytywnych nawyków. Wydarzenia takie jak OTCD pokazują, jak ważne jest wspieranie i rozwijanie pasji czytelniczych już od najmłodszych lat, co ma ogromne znaczenie dla przyszłości młodych czytelników.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com