+

Stal Stalowa Wola awansowała do Fortuna 1 ligi

Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

Stal Stalowa Wola awansowała do Fortuna 1. Ligi. W finale baraży drużyna pod wodzą Ireneusza Pietrzykowskiego zwyciężyła na wyjeździe KKS Kalisz 1:2 (1:0). Gospodarze zakończyli mecz w ósemkę po trzech czerwonych kartek. Dwie bramki dla zielono-czarnych zdobył Jakub Górski.

Zawodnicy Marcina Woźniaka rozpoczęli spotkanie od mocnego akcentu. Już w 3. minucie Jakub Staszak podał piłkę do Huberta Sobola w polu karnym, a ten bez wahania, mocnym strzałem lewą nogą, pokonał Mikołaja Smyłka.

Tuż przed przerwą zawodnicy z Kalisza mieli szansę na zwiększenie prowadzenia. Po faulu Jakuba Górskiego na Hubercie Sobolu, sam poszkodowany podszedł do rzutu karnego, jednak nie udało mu się trafić w bramkę i posłał piłkę daleko obok niej.

Druga połowa meczu przebiegała pod dyktando Stali. Zespół Ireneusza Pietrzykowskiego w ciągu zaledwie dwóch minut, między 51. a 52. minutą, dwukrotnie przełamał obronę przeciwnika. Najpierw Wiktor Smoliński otrzymał czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką we własnym polu karnym, a Górski skutecznie wykorzystał rzut karny. Chwilę później, ten sam zawodnik zdobył swojego drugiego gola. Miał trochę miejsca na prawym skrzydle, próbował dośrodkować, ale piłka zeszła mu z nogi i idealnie przelobowała zdezorientowanego Macieja Krakowiaka, który nie zdołał obronić.

Piłkarze KKS-u dążyli do wyrównania, ale zamiast tego zakończyli spotkanie w ósemkę. Kolejne czerwone kartki otrzymali Oskar Kalenik i Mateusz Gawlik. Ostatecznie Stal utrzymała prowadzenie do ostatniego gwizdka, wygrywając 2:1. Tym samym dołączyła do Pogoni Siedlce i Kotwicy Kołobrzeg, które wcześniej wywalczyły bezpośredni awans do Fortuna 1. Ligi. Dla Stali jest to powrót na zaplecze PKO BP Ekstraklasy po czternastu latach.

KKS 1925 Kalisz – Stal Stalowa Wola 1:2 (1:0)

1:0 Hubert Sobol 3.

1:1 Jakub Górski 51.(k)

1:2 Jakub Górski 52.

KKS 1925: Krakowiak – Białczyk (77. Kamil Koczy), Smoliński, Kieliba, Gawlik, Staszak – Bednarski (59. Filip Szewczyk), Cierpka, Wysokiński (77. Oskar Kalenik), Gordillo (54. Bartłomiej Putno) – Sobol.

Stal: Smyłek – Zaucha, Kowalski (68. Arkadiusz Ziarko), Oko (46. Jakub Banach), Furtak, 24. Urban –  Chełmecki (88. Lucjan Klisiewicz), Soszyński, Sukiennicki, Górski (77. Adam Imiela) – Strózik (46. Bartosz Pioterczak).

żółte kartki: Sobol, Gawlik – Sukiennicki, Oko, Chełmecki. czerwone kartki: Wiktor Smoliński, Oskar Kalenik, Mateusz Gawlik. sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).