środa, 26 czerwca, 2024
+

  Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne zaprasza na bezpłatne warsztaty z robienia zdjęć od czerwca, aż do listopada 2024 roku!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne (RSF) z radością ogłasza rozpoczęcie nowego cyklu warsztatów fotograficznych, które będą się odbywać od czerwca 2024 roku w Galerii Nierzeczywistej RSF. Dzięki wsparciu finansowemu od Gminy Miasta Rzeszów, warsztaty te będą całkowicie bezpłatne, co otwiera możliwość udziału szerokiej grupie mieszkańców.

  Program warsztatów

  Warsztaty są podzielone na pięć etapów, każdy skupiający się na innej kluczowej tematyce fotograficznej:

  Podstawy fotografii – Czerwiec 2024

  Wprowadzenie do zasad fotografii, omówienie sprzętu fotograficznego, podstawowe techniki i kompozycje.

  Światło w fotografii – Lipiec 2024

  Rola światła w fotografii, techniki oświetleniowe, naturalne i sztuczne źródła światła.

  Kolor w fotografii – Wrzesień 2024

  Znaczenie kolorów, techniki manipulacji kolorami, postprodukcja kolorystyczna.

  Malowanie światłem – Październik 2024

  Technika długiego czasu naświetlania, kreatywne wykorzystanie światła w nocy.

  Fotografia hybrydowa – Listopad 2024

  Łączenie różnych technik fotograficznych, wprowadzenie do fotografii cyfrowej i analogowej.

  Harmonogram i miejsce

  Warsztaty będą odbywać się dwa razy w miesiącu, w środy, w godzinach od 18:00 do 20:00. Galeria Nierzeczywista RSF, zlokalizowana w sercu Rzeszowa, stanie się miejscem spotkań miłośników fotografii. Każde spotkanie będzie ograniczone do około 40 uczestników, co zapewni komfort pracy i możliwość indywidualnego podejścia do każdego uczestnika.

  Jak się zgłosić?

  Aby wziąć udział w warsztatach, należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres mailowy warsztaty@rsf.rzeszow.pl. Po zgłoszeniu uczestnicy otrzymają ankietę ewaluacyjną, którą należy wypełnić i odesłać. Formularz zgłoszeniowy można przesłać na każdym etapie trwania warsztatów, jednak najpóźniej tydzień przed planowanym szkoleniem. Potwierdzenie udziału będzie wysyłane drogą mailową najpóźniej w dniu poprzedzającym szkolenie.

  Co zyska uczestnik?

  Warsztaty te to doskonała okazja do nauki od podstaw oraz doskonalenia swoich umiejętności fotograficznych pod okiem doświadczonych instruktorów. Uczestnicy będą mieli szansę na:

  Poznanie podstawowych zasad fotografii.

  Nauka technik oświetleniowych i manipulacji światłem.

  Zrozumienie znaczenia koloru w fotografii i technik jego edycji.

  Eksperymentowanie z techniką malowania światłem.

  Poznanie możliwości fotografii hybrydowej.

  Dlaczego warto wziąć udział?

  Udział w warsztatach fotograficznych RSF to nie tylko możliwość zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności, ale także okazja do spotkania innych pasjonatów fotografii, wymiany doświadczeń i inspiracji. Warsztaty te są doskonałym miejscem dla początkujących, którzy chcą nauczyć się podstaw, jak i dla zaawansowanych fotografów, pragnących poszerzyć swoje umiejętności i eksperymentować z nowymi technikami.

  Dzięki dofinansowaniu przez Gminę Miasto Rzeszów, uczestnictwo w warsztatach jest całkowicie bezpłatne, co sprawia, że jest to wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników fotografii w Rzeszowie.

  Nie przegapcie okazji, aby rozwijać swoje umiejętności fotograficzne i poznać nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Aby wziąć udział, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na warsztaty@rsf.rzeszow.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto zarezerwować swoje miejsce jak najszybciej. Spotkajmy się w Galerii Nierzeczywistej RSF i razem odkryjmy magię fotografii!

  Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe znajdziecie na stronie internetowej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego oraz w mediach społecznościowych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com