wtorek, 25 czerwca, 2024
+

  Rzeszów gościł światową czołówkę akrobatów sportowych, którzy rywalizowali między sobą o Puchar Świata!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Rzeszowie, 31 maja rozpoczęły się długo wyczekiwane zawody Pucharu Świata oraz Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej. To wielkie sportowe wydarzenie zgromadziło 700 zawodników z ponad 20 krajów, którzy rywalizowali w rzeszowskiej hali na Podpromiu od piątku aż do niedzieli. Wydarzenie to, trzecie i ostatnie w tegorocznym cyklu Pucharu Świata, stanowiło kluczowy moment sezonu dla akrobatów, decydujący o końcowej klasyfikacji.

  Ceremonia otwarcia i rywalizacja

  Zawody rozpoczęły się od uroczystej ceremonii otwarcia, która wprowadziła uczestników i publiczność w atmosferę sportowej rywalizacji. Następnie zawodnicy przystąpili do walki o punkty, rozpoczynając od eliminacji z programem statycznym i dynamicznym. Dla wielu z nich, zawody w Rzeszowie były decydującym etapem po wcześniejszych rywalizacjach w Bułgarii i Portugalii.

  W Pucharze Świata startowały trzy polskie zespoły, wszystkie reprezentujące klub Targówek Warszawa. Ich skład tworzą dwójki kobiet: Kamila Bryśkiewicz i Zofia Kamińska oraz dwójki mieszane: Maria Kamińska z Jakubem Kanownikiem i Michał Szustak z Agatą Makowską. Polskie zespoły przystąpiły do eliminacji z ogromnymi nadziejami na awans do finałów.

  Młode talenty i międzynarodowy turniej

  Obok Pucharu Świata, równolegle odbywał się również Międzynarodowy Turniej Rzeszów International Acro Cup, w którym startowali młodsi zawodnicy, od 7 roku życia. To tutaj rywalizowały zespoły z podkarpackich klubów, takich jak Klub Akrobatyki Stal Rzeszów, UKS Akrobata Łańcut, KAS Rzeszów, KS Piramida Przeworsk, Piramida Rzeszów, Piramida Stalowa Wola, Sabonia Ustrobna, KS Akrobatyka Ropczyce, KS Akrobatyka Tryńcza, Stowarzyszenie Przyjaciół MDK w Jaśle oraz UKS Akademia Judo Rzeszów.

  Prestiżowe zawody i światowa elita

  Zawody w Rzeszowie cieszyły się ogromnym prestiżem i były uznawane przez zawodników za jedne z najważniejszych w kalendarzu. Wśród startujących znaleźli się reprezentanci 18 państw, w tym z USA, Kanady, Azerbejdżanu, Ukrainy, Włoch, Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemiec, Izraela, Gruzji, Kazachstanu, Irlandii, Węgier, Słowacji, Estonii, Hiszpanii i oczywiście Polski. Łącznie na arenie pojawiło się 128 sportowców, których wspierali trenerzy i zespoły techniczne, co podniosło całkowitą liczbę uczestników do 215 osób.

  Walka o medale i puchary

  Rywalizacja objęła różnorodne kategorie, w tym dwójki kobiet, dwójki mężczyzn, dwójki mieszane, trójki kobiet oraz czwórki mężczyzn. Medale i puchary przyznane zostały najlepszym zespołom, a wyniki tych zawodów zadecydowały o ostatecznej klasyfikacji w Pucharze Świata. Dla zawodników i organizatorów to ogromne wyróżnienie oraz mobilizacja do pokazania się z jak najlepszej strony.

  Występy Polaków

  Reprezentacja Polski składała się z trzech dwójek UKS Targówek Warszawa. Niestety, planowany start trójki kobiet z Ropczyc musiał zostać odwołany z powodu kontuzji jednej z zawodniczek. Pomimo tego, polskie zespoły zaprezentowały wysoki poziom.

  Jak wyglądał program zawodów?

  Zawody trwały do niedzieli, a szczegółowy harmonogram przedstawiał się następująco:

  1 czerwca 2024 r. (sobota):

  godz. 9:00 – 19:00 – eliminacje

  2 czerwca 2024 r. (niedziela):

  godz. 9:00 – finały

  godz. 16:00 – dekoracje medalistów, zakończenie zawodów

  Rywalizacja i emocje

  W piątek odbyły się rundy kwalifikacyjne, w których zawodnicy rywalizowali o miejsca w finałach. Najlepsi z nich przeszli do dalszych etapów, a ich występy były owacyjnie przyjmowane przez zgromadzoną publiczność. Wśród wyróżnionych w piątkowych eliminacjach znaleźli się m.in. Beatriz Carneiro i Ines Faria z Portugalii w kategorii dwójek kobiet, Lauren Verbrugghe, Mirte Vercautern i Sofie Jaeken z Belgii w trójkach kobiet, oraz Diana Lust i Daniel Blintsov z Niemiec w dwójkach mieszanych.

  Wśród polskich zespołów najlepiej zaprezentowały się dwójki mieszane Michał Szustak i Agata Makowska oraz Maria Kamińska i Jakub Kanownik, którzy awansowali do finałów. W rywalizacji międzynarodowej wyróżnili się również reprezentanci Stali Rzeszów – Michał Skiba i Daria Nowak.

  Finały i dekoracje

  Zawody zakończyły się w niedzielę, kiedy to rozegrane zostały finały oraz ceremonia dekoracji medalistów. To moment, na który wszyscy zawodnicy czekali z niecierpliwością, mając nadzieję na zdobycie trofeów i uznanie na arenie międzynarodowej. Wstęp na zawody był bezpłatny, co umożliwiło mieszkańcom Rzeszowa kibicowanie i dopingowanie najlepszych akrobatów na świecie.

  Zawody w Rzeszowie to wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło najlepszych sportowców z całego świata. Dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz wsparciu lokalnych władz, miasto Rzeszów po raz kolejny stało się areną spektakularnych zmagań w akrobatyce sportowej. Dla zawodników to nie tylko okazja do rywalizacji, ale również do zdobycia cennych doświadczeń i kwalifikacji przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com