czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img
+

  Podsumowujemy Rowerowy Maj w Rzeszowie w liczbach! Ile dzieci wzięło udział w akcji i ile kilometrów przejechało?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rowerowy Maj, największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i proekologiczne postawy wśród dzieci i młodzieży, po raz trzeci odbyła się w Rzeszowie. Od 6 do 29 maja ponad 7 tysięcy uczniów i przedszkolaków aktywnie uczestniczyło w tej wyjątkowej akcji, wykonując imponującą liczbę 154 464 przejazdów rowerowych.

  Rowerowy Maj łączy zabawę z elementami rywalizacji, popularyzując rower jako ekologiczny i zdrowy środek transportu. Celem kampanii jest zachęcanie dzieci i młodzieży do codziennego korzystania z roweru, hulajnogi, czy rolek, zarówno w drodze do szkoły, jak i w czasie wolnym.

  W tegorocznej edycji wzięło udział 63 placówki oświatowe z Rzeszowa, w tym przedszkola, szkoły podstawowe oraz zespoły szkolno-przedszkolne. Dzieci i młodzież z 937 grup i klas rywalizowały o miano najaktywniejszych uczestników.

  Oficjalne podsumowanie akcji odbędzie się 16 czerwca na rzeszowskich Bulwarach. Tego dnia uczestnicy kampanii przejadą przez miasto, a następnie poznają zwycięzców w różnych kategoriach.

  Nagrody zostaną wręczone na trzech poziomach w trzech kategoriach:

  Najlepsza szkoła duża

  Najlepsza szkoła mała

  Najlepsze przedszkole

  Każda z tych placówek otrzyma parkingi rowerowe, co dodatkowo zachęci do kontynuowania proekologicznych nawyków.

  Dla najbardziej aktywnej klasy w szkole podstawowej przewidziano bilety do kina dla całej klasy, a dla najaktywniejszej grupy w przedszkolu – pudło rozmaitości z zabawkami oraz słodkie upominki, które otrzymają wszystkie 27 przedszkoli. Najaktywniejsi uczestnicy indywidualni będą nagradzani kartami podarunkowymi do sklepu Decathlon, a dodatkowo wśród nich rozlosowane zostaną rowery oraz sprzęty i akcesoria sportowe.

  Rowerowy Maj to inicjatywa Miasta Gdańsk, która odbyła się już po raz dziesiąty w skali całej Polski. Kampania zyskała ogromną popularność dzięki zaangażowaniu dzieci, rodziców, nauczycieli i opiekunów. W Rzeszowie, dzięki ogromnej aktywności uczestników, akcja przyczyniła się do promocji zdrowego trybu życia i zrównoważonego transportu.

  Rowerowy Maj w Liczbach

  7 000+ uczestników

  154 464 przejazdy

  63 placówki oświatowe

  937 grup i klas

  Każda przejażdżka to nie tylko korzyść zdrowotna, ale i krok w stronę bardziej ekologicznego stylu życia. Dzieci uczą się, że rower to świetny sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a jednocześnie przyjazna dla środowiska alternatywa dla samochodu.

  Rowerowy Maj to więcej niż tylko kampania – to sposób na budowanie świadomego i aktywnego społeczeństwa. Organizatorzy i uczestnicy liczą na to, że kolejne edycje będą jeszcze bardziej popularne, angażując coraz więcej dzieci i młodzieży. Dzięki takim inicjatywom, miasta stają się bardziej przyjazne rowerzystom, a najmłodsi mieszkańcy uczą się dbać o zdrowie i środowisko już od najmłodszych lat.

  Rowerowy Maj w Rzeszowie to doskonały przykład na to, jak lokalne społeczności mogą wspólnie działać na rzecz poprawy jakości życia i promowania zdrowych nawyków. Akcja pokazuje, że ruch i ekologia mogą iść w parze, a rower może stać się ulubionym środkiem transportu nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com