+

Judocy z Rzeszowa Triumfują na Baltic CUP 2024 i Turnieju Dzieci w Jaśle”

Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

Judocy z Rzeszowa odnieśli ogromny sukces podczas Pucharów Polski Baltic CUP 2024, które odbyły się w dniach 31.05-02.06 w Gdyni. W zawodach wzięło udział około 1500 zawodników z 165 klubów z 9 krajów, rywalizując w kategoriach wiekowych U11, U13, U15, U18, U21 i U23.

Wychowankowie Akademii Judo Rzeszów zdobyli łącznie pięć złotych medali, jeden srebrny medal oraz dwa piąte i jedno siódme miejsce, co zaowocowało wysokim czwartym miejscem drużynowym w klasyfikacji klubowej.

Złote medale w kategorii U15 zdobyli:

• Filip Jurkowski (50 kg), pokonując m.in. Juliusa Semsytko (MAKO Wrocław), Mateusza Kucińskiego (Lemur Marszawa), Przemysława Skrzypca (Kruza Team Rybnik), Tomasza Kamińskiego (Klub Same Judo), Tomasza Cicheckiego (Hato Judo Warszawa) oraz Yehora Kosheleva (Klub Same Judo).

W kategorii U18 złote medale zdobyli:

• Julia Szczepańska (44 kg), pokonując Maję Tomaszewską (KSW Profight Warszawa), Liwię Biesiadecką (UKS Judo Mysłowice) oraz Selenę Pawłowską (Gwardia Koszalin).
    • Piotr Kopiec (46 kg), pokonując Daniela Ośkę (Truso Elbląg), Alana Niedośpiał (Juwenia Wrocław) oraz Alberta Paka (Same Judo Warszawa).
    • Wincenty Chmielowski (50 kg), pokonując Miłosza Pasiuka (Gwardia Białystok), Igora Kubickiego (Olimp Nowa Sól) oraz Jakuba Wencla (Czarni Bytom).

W kategorii U21 złoty medal zdobyła Julia Szczepańska (44 kg), pokonując Martę Simon (IPPON Tychy) oraz Julię Błaszczyk (Orkan Sochaczew).

Srebrny medal w kategorii U15 zdobył Adam Dembski (66 kg), pokonując m.in. Mateusza Albinowskiego (Meyo Warszawa), Manuela Jukowskiego (WTJ Włocławek), Maksymiliana Kurpesę (Arashi Łódź) oraz Aleksandra Kunickiego (Czarni Bytom).

Piąte miejsca w kategorii U15 zajęli Szczepan Filip (46 kg) oraz Przemysław Lew (73 kg), a siódme miejsce zajął Dmytro Petrov (+90 kg).

Judocy i judoczki z Millenium AKRO Rzeszów wrócili z medalami z Otwartego Pucharu Polski w Gdyni oraz Turnieju Dzieci w Jaśle. Złote medale zdobyli Miłosz Jakubowski (66 kg) i Bruno Jakubowski (38 kg), a srebrne medale wywalczyli Krystian Bethoon (55 kg) oraz Filip Jakubowski (81 kg). Blisko podium uplasowali się Lena Kuzia (57 kg), Jan Bełch (38 kg) oraz Evhen Korovel (66 kg).

W Jaśle na najwyższym stopniu podium stanęli: Ksawery Kruczek (38 kg), Jakub Micał (50 kg), Wojciech Gajdek (44 kg), Aleksander Więch (34 kg), Hlieb Fedor (36 kg), Piotr Kowal (28 kg), Adam Kotowski (30 kg) i Dec Hanna (30 kg). Srebrne medale zdobyli Zuzanna Kowal (31 kg), Filp Bajda (26 kg), Mikołaj Opioła (73 kg), Szymon Balawender (55 kg), Ksawery Leniart (42 kg) i Jakub Pasiecznik (38 kg). Brązowymi medalistami zostali Wladimir Karaban (33