sobota, 26 kwietnia, 2025
+

    Festiwal „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla Klimatu” w Rzeszowie zakończył się. To było połączenie muzyki oraz ekologii

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    1 czerwca 2024 roku, mieszkańcy Rzeszowa oraz miłośnicy reggae z całej Polski spotkali się na 9. Ogólnopolskim Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla Klimatu”, który odbył się w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach. To wyjątkowe wydarzenie, organizowane przez Rzeszowski Dom Kultury, połączyło świętowanie Międzynarodowego Dnia Dziecka i Światowego Dnia Ochrony Środowiska, oferując uczestnikom zarówno muzyczne doznania, jak i liczne eko atrakcje.

    Muzyczne gwiazdy wieczoru

    Festiwal rozpoczął się o godzinie 16:00 w strefie koncertowej, gdzie atmosferę rozgrzewali DJ-e Kulturalny i Roots Digital. Jako pierwszy na scenie wystąpił zespół KoNoPiAnS, serwując publiczności mieszankę energicznych brzmień ska i reggae. Następnie, swój set zaprezentowała grupa Dubska, której melodyjne rytmy wprawiły publiczność w taneczny nastrój. Kulminacyjnym punktem wieczoru był występ Mesajah, jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny reggae, który powrócił na festiwal, by ponownie oczarować swoich fanów. Festiwal zamknął koncert włoskiego big bandu North East Ska Jazz Orchestra, którego energetyczne, jazzowo-ski dźwięki zakończyły wieczór na wysokim poziomie.

    Ekologiczne atrakcje dla wszystkich

    Od godziny 11:00 festiwalowe strefy były otwarte dla uczestników, oferując bogaty program atrakcji o charakterze rekreacyjnym, edukacyjnym i kulinarnym, dostępnych w aż dwunastu strefach festiwalowych.

    Strefa Sportu

    Strefa sportowa przygotowana przez Decathlon była pełna konkursów i nagród. Uczestnicy mogli skorzystać ze strefy serwisowania rowerów oraz skupu używanych rowerów, hulajnóg i deskorolek. Dla dzieci Socatots Rzeszów przygotował tor przeszkód i zajęcia, a Wytwórnia Sportu – kort tenisowy. Dodatkową atrakcją były elektryczne hulajnogi od Electricall, z możliwością wygrania jednej z nich w konkursie.

    Strefa Bee Reggae

    W strefie Bee Reggae, Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Rzeszowa prowadził rozmowy i warsztaty dotyczące ochrony środowiska, wspólne sadzenie ziół oraz edukację na temat obiegu wody w przyrodzie. Turkusowa Polana zapraszała na muzyczne i artystyczne warsztaty związane z tematyką pszczół.

    Strefa Gastronomiczna

    W strefie gastronomicznej, Lord Jack serwował pyszne jedzenie i napoje, a strefa tradycyjnej żywności regionu Podkarpacia oferowała specjały w ramach konkursu kulinarnego Bitwa Regionów 2024. Mobilna lodziarnia oraz Kino Helios z darmowym popcornem dodatkowo umilały czas uczestnikom.

    Strefa Rodzinna

    Strefa rodzinna przygotowała mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Edukido zapraszało na zabawy z klockami i robotami, Pustelnia Rzeszów organizowała gigantyczne gry planszowe, a szkoła języka francuskiego Ambasador prowadziła warsztaty i degustacje.

    Strefa Wody i Recyklingu

    Strefa wody i recyklingu promowała edukację ekologiczną. Zielarnia Lawenda oraz Wody Polskie przygotowały warsztaty i quizy, a MPWiK Rzeszów zadbało o dostarczanie wody pitnej. MPGK Rzeszów prowadziło akcję wymiany plastiku na zgniatarki do butelek.

    Strefa Chillout i Techniki

    Strefa chillout oferowała relaks z książkami w ramach bookcrossingu organizowanego przez Antykwariat Winyl-Books. Strefa techniki i eksperymentów, prowadzona przez Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” oraz Euroavia, prezentowała nowinki technologiczne i naukowe pokazy.

    Wydarzenie z misją

    Festiwal „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu” nie tylko dostarczył rozrywki, ale także promował świadomość ekologiczną i zachęcał do działań na rzecz ochrony środowiska. Dzięki różnorodnym aktywnościom, warsztatom i koncertom, uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o tym, jak dbać o naszą planetę, jednocześnie ciesząc się radosnym i muzycznym dniem.

    Tegoroczna edycja festiwalu okazała się wielkim sukcesem, przyciągając tłumy miłośników reggae i ekologii. Organizatorzy z Rzeszowskiego Domu Kultury pokazali, że można połączyć dobrą zabawę z ważnym przesłaniem ekologicznym, tworząc niezapomniane doświadczenie dla wszystkich uczestników. Festiwal „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu” to dowód na to, że muzyka i ekologia mogą iść w parze, tworząc harmonijną i inspirującą całość.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com