niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img
+

  Przed nami premiera „Huśtawki”, w Teatrze Maska. To opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  1 czerwca 2024 roku o godzinie 16:30, z okazji Dnia Dziecka, na scenie teatru odbędzie się premiera spektaklu „Huśtawka” w reżyserii Karoliny Maciejaszek. Adaptacja książki Timo Parveli przenosi młodych widzów w świat magicznych przygód niedźwiadka Pi, oferując pełne emocji i piękna doświadczenie teatralne.

  Opowieść o samotności i przyjaźni

  „Huśtawka” to historia niedźwiadka Pi, który zasiada na huśtawce, marząc o towarzystwie do wspólnej zabawy. Niestety, nikt nie zasiada po drugiej stronie, co skłania Pi do zanotowania w swoim notesiku: „Z huśtania nic nie wychodzi, jeśli po drugiej stronie nikogo nie ma”. W momencie, gdy wielki świerk uderza o huśtawkę, Pi wylatuje w kosmos, chwytając się księżyca. W trakcie swej międzygwiezdnej podróży spotyka różnorodne stworzenia i odkrywa, że życie, podobnie jak huśtawka, pełne jest wzlotów i upadków.

  Głębokie emocje i znajome uczucia

  Spektakl skierowany do najmłodszych widzów porusza tematy samotności, przyjaźni i poszukiwania swojego miejsca w świecie. Każde dziecko, które kiedykolwiek poczuło się samotne, odnajdzie w Pi cząstkę siebie. Autor Timo Parvela, z wrażliwością i empatią, prowadzi młodego odbiorcę przez skomplikowane uczucia, pomagając zrozumieć, że nie są w nich osamotnieni.

  Twórcy spektaklu

  Adaptację i reżyserię „Huśtawki” przygotowała Karolina Maciejaszek, znana ze swojej umiejętności wprowadzania magii do spektakli dla dzieci. Scenografia, za którą odpowiada Marta Śniosek-Masacz, tworzy bajkowy świat, który przenosi młodych widzów w kosmiczną podróż Pi. Muzyka Mateusza Czarnowskiego dodaje całości niesamowitej atmosfery, a reżyseria światła Moniki Sidor podkreśla kluczowe momenty spektaklu, nadając im wyjątkowy charakter.

  Projekcje wideo autorstwa Anny Kamyckiej i Klaudii Cisek wzbogacają przedstawienie o wizualne efekty, które dodatkowo uatrakcyjniają historię niedźwiadka Pi.

  Obsada spektaklu

  W rolę Pi wcieli się Ewa Mrówczyńska, której umiejętność oddania emocji bohatera z pewnością poruszy serca młodych widzów. Jakub Głukowski, gościnnie występujący w roli Argona, wniesie do spektaklu dodatkową dawkę magii. W spektaklu zobaczymy również Annę Kukułowicz (Drabowa, Trzepotek), Joannę Pruś (Księżyc, Mały Trzepotek), Roberta Luszowskiego (Mewkoryb, Trzepotek) oraz Tomasza Kuliberdę (Drab, Trzepotek, Kordeon).

  Spektakl dla widzów 5+

  „Huśtawka” to spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku 5+, który dzięki swojej uniwersalnej treści i emocjonalnemu przekazowi, z pewnością trafi do serc także dorosłych widzów. To idealna propozycja na rodzinne spędzenie czasu, umożliwiająca wspólne przeżycie teatralnej magii i refleksję nad ważnymi aspektami życia.

  „Huśtawka” w reżyserii Karoliny Maciejaszek to spektakl, który poprzez prostą, ale głęboką historię niedźwiadka Pi, uczy dzieci i dorosłych o znaczeniu przyjaźni, samotności oraz emocjonalnych wzlotach i upadkach. Premiera 1 czerwca 2024 roku to doskonała okazja, aby wprowadzić najmłodszych w świat teatru i razem z nimi przeżyć niezapomniane chwile pełne wzruszeń i radości. Serdecznie zapraszamy do wspólnego odkrywania tej niezwykłej historii.

  Aby zarezerwować bilety, wejdź na stronę internetową – https://www.teatrmaska.pl/spektakle/dzieci/hustawka,spektakl693/?wydarzenie=2866.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com