piątek, 21 czerwca, 2024
+

  Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Resovia Saltans” już niedługo w siedzibie Uniwersytetu na Rejtana!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  16 czerwca 2024 roku o godzinie 17:00 w Dużej Auli Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, na które z niecierpliwością czeka wielu miłośników polskiego folkloru. Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Rzeszowskiego „Resovia Saltans” to nie tylko okazja do zanurzenia się w bogactwo tradycji i kultury różnych regionów Polski, ale także doskonały sposób na rozpoczęcie wakacji w rytmach ludowej muzyki i tańca.

  Podróż po Folklorze Polski

  Koncert „Resovia Saltans” zabierze widzów w niezwykłą podróż po wielu regionach Polski. Od malowniczego Podlasia, przez tętniący życiem Cieszyn, aż po inne zakątki kraju, zespół zaprezentuje piękno i różnorodność polskiego folkloru. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wygląda folklor na Podlasiu? A może nurtuje was pytanie, jaki kolor mają regionalne stroje Cieszyna? Wszystkie te i wiele innych ciekawostek odkryjecie podczas tego niesamowitego wydarzenia.

  Zespół Pieśni i Tańca „Resovia Saltans”

  Zespół Pieśni i Tańca „Resovia Saltans” to niezwykła grupa folklorystyczna, która od prawie pięćdziesięciu lat reprezentuje Uniwersytet Rzeszowski, największą publiczną uczelnię wyższą na Podkarpaciu. Działając w strukturach Międzywydziałowego Studium Kulturalno-Oświatowego, zespół stanowi prawdziwą oazę polskiego folkloru, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a pasja i zaangażowanie są kluczem do sukcesu.

  „Resovia Saltans” powstał prawie pół wieku temu, mając na celu nie tylko promocję polskiego folkloru, ale także edukację młodzieży akademickiej oraz absolwentów różnych kierunków studiów. Przez lata działalności, zespół zgromadził wokół siebie entuzjastów tańca, muzyki i śpiewu, którzy z wielką pasją rozwijają swoje umiejętności. Dla wielu uczestników, członkostwo w zespole to coś więcej niż hobby – to droga do zdobycia dodatkowego wykształcenia z zakresu szeroko pojętej kultury tanecznej.

  Szkolenie w „Resovia Saltans” jest prowadzone na kilku poziomach i w różnych grupach: tanecznych koncertowych, początkujących, wokalnych oraz instrumentalno-muzycznych. Tancerze doskonalą swoje umiejętności w zakresie polskich tańców narodowych, regionalnych oraz tańców innych narodów. Program nauczania obejmuje również techniki charakterystyczne, technikę tańca klasycznego oraz technikę wolną z elementami współczesnych form tanecznych. Tak szerokie spektrum zajęć ma na celu uzyskanie cech niezbędnych do prezentowania wysokiego poziomu artystycznego: znakomitej sprawności tanecznej, pięknej estetyki ruchu, odpowiedniego wyrazu scenicznego i wrażliwości muzycznej.

  Jednym z największych atutów „Resovii Saltans” są nowatorskie opracowania choreograficzne i muzyczne, które stanowią o jego unikalności i wysokim poziomie artystycznym. Zespół znany jest z oryginalnych prezentacji przyśpiewek ludowych, które podziwiane są zarówno przez polską, jak i zagraniczną publiczność. Wysoki poziom techniki tanecznej grup koncertowych oraz innowacyjne podejście do tradycji sprawiają, że „Resovia Saltans” nie tylko kultywuje polski folklor, ale także wprowadza go na nowe, nieznane dotąd ścieżki.

  Zespół regularnie występuje na scenach w całej Polsce i za granicą, zdobywając uznanie publiczności i krytyków. Koncerty „Resovii Saltans” to nie tylko pokazy taneczne, ale prawdziwe spektakle, które przenoszą widzów w magiczny świat polskiego folkloru. Każdy występ to starannie przygotowane widowisko, które łączy tradycyjne tańce, muzykę i śpiew z nowoczesnymi elementami choreograficznymi.

  Członkowie zespołu to nie tylko utalentowani tancerze, muzycy i śpiewacy, ale przede wszystkim ludzie z pasją i zaangażowaniem. Wspólna praca i regularne występy budują silną społeczność, która dzieli się swoim zamiłowaniem do folkloru z innymi. Wielu członków zespołu kontynuuje swoją przygodę z tańcem i muzyką również po zakończeniu studiów, co świadczy o ogromnym wpływie, jaki „Resovia Saltans” ma na życie swoich członków.

  Międzywydziałowe Studium Kulturalno-Oświatowe, w ramach którego działa zespół, oferuje również dwuletnie choreograficzne studia podyplomowe z zakresu tańca polskiego i tańca współczesnego. Dzięki temu, członkowie zespołu mają możliwość zdobycia profesjonalnych kwalifikacji zawodowych, które pozwalają im na dalszy rozwój i karierę w dziedzinie kultury tanecznej.

  Zespół Pieśni i Tańca „Resovia Saltans” to wyjątkowa grupa folklorystyczna, która od prawie pięćdziesięciu lat nieprzerwanie promuje polski folklor, łącząc tradycję z nowoczesnością. Dzięki pasji, zaangażowaniu i profesjonalizmowi swoich członków, „Resovia Saltans” zdobył uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Każdy koncert zespołu to prawdziwe święto kultury i tradycji, które przenosi widzów w magiczny świat polskiego folkloru. „Resovia Saltans” to więcej niż zespół – to społeczność, która kultywuje i rozwija piękne dziedzictwo polskiej kultury.

  Zaproszenie do magicznego świata folkloru

  Koncert „Resovia Saltans” to nie tylko okazja do podziwiania tańca i muzyki, ale także wyjątkowy sposób na poznanie bogatej kultury i tradycji różnych regionów Polski. To wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy pragną zanurzyć się w magiczny świat folkloru i na chwilę zapomnieć o codziennych troskach. Przyjdźcie 16 czerwca o godzinie 17:00 do Dużej Auli Uniwersytetu Rzeszowskiego i pozwólcie się porwać w wir tańca, muzyki i niezapomnianych emocji.

  Pierwsze dni wakacji są doskonałą okazją, by w pełni cieszyć się życiem i kulturą. Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Resovia Saltans” to wydarzenie, które z pewnością dostarczy wam wielu niezapomnianych wrażeń.

  Aby wziąć udział w koncercie, należy wykupić wcześniej bilet, dostępny na stronie internetowej https://www.kupbilecik.pl/imprezy/130774/Rzesz%C3%B3w/%22Zagraj%C5%BCe+Muzyko%22+-+Koncert+ZPiT+Resovia+Saltans/.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com