czwartek, 20 czerwca, 2024
spot_img
+

  Uroczyste nadanie imienia Unii Europejskiej Centrum Kryminalistyki WSPiA

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpackie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej zostało nazwane imieniem Unii Europejskiej. W ceremonii oficjalnego nadania nazwy uczestniczyli m.in. Teresa Kubas-Hul, Wojewoda Podkarpacki i wykładowca WSPiA, Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, a także przedstawiciele służb mundurowych i organizacji działających w sektorze bezpieczeństwa.

  Uroczyste nadanie Podkarpackie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej imienia Unii Europejskiej było głównym punktem obchodów Dnia Unii Europejskiej, odbywającego się pod hasłem „Młodzi w Unii”.

  Podkarpackie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej, wyposażone w nowoczesny sprzęt, od 2016 roku umożliwia młodym ludziom zdobywanie wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie identyfikacji kryminalistycznej. Jest ono także przykładem efektywnego wykorzystania funduszy unijnych. Sprzęt, z którego na co dzień korzystają studenci WSPiA, został w większości zakupiony w ramach projektów finansowanych przez Unię Europejską, a jego wartość przekracza 4 mln zł. Władze Uczelni postanowiły nadać Centrum imię Unii Europejskiej, aby podkreślić skalę tej inwestycji. – Większość funduszy, które umożliwiły powstanie zarówno budynku, jak i jego wyposażenia, pochodzi z Unii Europejskiej. To wyraz naszej wdzięczności dla naszego sponsora, ale także nadzieja na dalsze wsparcie ze strony Unii – powiedział prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA, podczas przemówienia do zaproszonych gości.

  Chcieliśmy zaakcentować przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, aby przede wszystkim w tych wyborach uczestniczyć. Żeby nasi studenci wiedzieli, że gdyby nie wsparcie Unii, to dużo skromniejsza byłaby nasza działalność, nasza funkcja dydaktyczna

  prof. dr hab. Jerzy Posłuszny Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej

  Swoje zadowolenie z nadania Centrum imienia Unii Europejskiej wyraziła Teresa Kubas-Hul, Wojewoda Podkarpacki, wykładowca WSPiA, która miała znaczący udział w aplikowaniu WSPiA o środki z funduszy europejskich.

  Bardzo się cieszę, że to Centrum uzyskuje imię Unii Europejskiej. Zarówno obiekt, jak i wyposażenie tego Centrum w bardzo dużej części zostały sfinansowane z funduszy europejskich. To była dla mnie przyjemność pisać te projekty dlatego, że widzimy wymierne efekty po ich wdrożeniu

  Teresa Kubas-Hul.

  Wojewoda Podkarpacki podkreśliła także, jak duże znaczenie dla młodych ludzi, studentów WSPiA ma członkostwo w Unii Europejskiej i jakie benefity za sobą niesie. – Nadanie tego imienia będzie przypominało naszym studentom, że bycie krajem członkowskim Unii Europejskiej to olbrzymie korzyści. Mogą się kształcić w dobrze wyposażonym Centrum. Będą zdobywali wiedzę, doświadczenie i umiejętności, które wykorzystywane będą w pracy zawodowej. Nikogo z tutaj obecnych nie musimy przekonywać do tego, jak ważne są zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, zwłaszcza kiedy po drugiej stronie naszej granicy trwa wojna. I wiemy doskonale, że potrzebujemy bardzo dobrze przygotowanej, wykształconej kadry, która w systemie bezpieczeństwa, współpracując z różnymi służbami z poziomu Unii Europejskiej, czy współpracując z jednostkami NATO, będzie w stanie zapewnić nam bezpieczeństwo.

  Cieszę się, że podkarpacka młodzież, studenci tej uczelni będą mieli dostęp do najnowocześniejszych, innowacyjnych technologii i zaawansowanych urządzeń. Podkarpacie jest szczególnym regionem, jesteśmy początkiem Unii Europejskiej, ale też terenem przygranicznym. Dzisiaj, w dobie różnych wyzwań, zagrożeń, pojawia się wiele czynników i działań, które chcą destabilizować Unię Europejską i podejmowane decyzje. Mam nadzieję, że dzięki Centrum i tym wszystkim zakupionym urządzeniom, studenci zdobędą wiedzę, która będzie służyć temu regionowi, ale także dzięki tej wiedzy i zaawansowanym technologiom, będą poszukiwanymi na rynku pracy specjalistami

  Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego

  Uroczystości nadania Centrum imienia Unii Europejskiej towarzyszyła prezentacja laboratoriów oraz pracowni dydaktycznych, wraz z wyposażeniem. Nad prezentacją czuwał mgr Andrzej Bodzioch, b. naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Rzeszowie, Wykładowca WSPiA, który podkreślił, jak ważny w kształtowaniu studentów jest dostęp do nowoczesnego sprzętu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com