niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img
+

  Nowy park na osiedlu Nowe Miasto w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zielony teren rekreacyjny będzie rozciągał się na ponad 30 arach. Znajdzie się tam ponad 5000 roślin oraz ogród deszczowy, łąka kwietna, alejki, leżaki i hamaki. Nie zabraknie również strefy dedykowanej najmłodszym.

  Nowa przestrzeń rekreacyjna zostanie utworzona na obszarach położonych w pobliżu miejskiego placu zabaw oraz centrum Millenium Hall. W okolicy znajdują się również Przedszkole Publiczne nr 34 oraz ogród kieszonkowy. Realizacją tego projektu zajmie się firma Park-M Poland ze Starego Sącza, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu.

  Zgodnie z przygotowanymi założeniami przez Zarząd Zieleni Miejskiej, park zostanie podzielony na dwie strefy. Pierwsza z nich to strefa zieleni niskiej, gdzie znajdzie się miejsce dla łąki kwietnej, ogrodu deszczowego i innych elementów wodnych. Druga strefa będzie skupiać się na alejkach, przy których będą umieszczone ławki. W tej części parku pojawią się również hamaki, leżaki, stoły do szachów, domki wiklinowe oraz kostki wiedzy. Nie zabraknie także elementów zabawowych dla najmłodszych oraz stojaków rowerowych. Cały park zostanie obsadzony ponad 5000 roślinami, w tym ponad 50 drzewami.

  Zielona przestrzeń rekreacyjna na os. Nowe Miasto będzie gotowa jesienią tego roku. Jej koszt to blisko 3,2 mln zł. Inwestycja zostanie sfinansowana z funduszy krajowych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com