piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img
+

  Na Rynku w Rzeszowie zgromadzą się przedszkolaki, by uczcić 670 lat miasta podczas koncertu!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już 3 czerwca, w najbliższy poniedziałek o godzinie 10, na scenie Rynku w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie zatytułowane „PRZEDSZKOLAKI W 670. ROCZNICĘ POWSTANIA MIASTA RZESZOWA”. A całą imprezę uświetni obecność Wojewody Podkarpackiej, Kuratora Oświaty oraz przedstawiciela Prezydenta. Na rynku zgromadzą się maluchy, w towarzystwie swoich opiekunów, a na scenie zaśpiewają i zatańczą artyści, działający w naszym mieście – chór oraz zespół ludowy. To będzie niezwykłe wydarzenie, które zgromadzi tak wiele młodych osób, by wspólnie świętować okrągłą rocznicę – 670 lat istnienia Rzeszowa.

  Koncert, w którym weźmie udział 25 rzeszowskich przedszkoli, zapowiada się wyjątkowo. Dodatkowo wystąpią Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej oraz Zespół Pieśni i Tańca „Resovia Saltans” z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

  Organizatorami koncertu są Przedszkole Publiczne Nr 32 z dyrektor Anną Wilk. Koordynacją i prowadzeniem zajmuje się Lidia Chalińska, a reżyserię wydarzenia powierzono Tadeuszowi Urbanowi.

  Kim są zespoły, które wystąpią na scenie, tego dnia?

  Zespół Pieśni i Tańca „Resovia Saltans” reprezentuje Uniwersytet Rzeszowski. Działa od 50 lat, skupiając młodzież akademicką oraz absolwentów różnych kierunków. Zespół rozwija talenty taneczne, wokalne i muzyczne swoich członków, oferując szerokie szkolenia z tańców narodowych, regionalnych i współczesnych. Dzięki profesjonalnemu podejściu i nowatorskim choreografiom, „Resovia Saltans” zdobyła uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

  Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej, od 2017 roku, prowadzony jest przez Lidię Chalińską. Składa się głównie ze studentów Politechniki Rzeszowskiej, którzy z sukcesami uczestniczą w festiwalach i konkursach muzyki chóralnej. Chór zdobył liczne nagrody, w tym m.in. I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo” w Rzeszowie (2015) oraz Złoty Dyplom na I Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej „Cantantes Lublinensis” (2016).

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com