niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img
+

  Rzeszowskie Piwnice zapraszają na warsztaty archeologiczne, dla młodych miłośników odkrywania historycznych zagadek!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed nami już trzecia odsłona warsztatów archeologicznych, które odbędą się 1 czerwca w Rzeszowskich Piwnicach, o godzinie 10, rano. „Pierwsi rolnicy na ziemiach polskich. Neolit” – taki będzie temat, hasło, jednocześnie nazwa zajęć, szczególnie przeznaczonych dla tych dzieciaków, których pasjonuje bardzo ten zawód i którzy chcieliby w przyszłości pracować właśnie w nim. Pojedyncze bilety kosztują tylko 20 zł i można je kupić nie tylko stacjonarnie, w kasie, zaraz przed wydarzeniem, ale też online, drogą internetową.  

  Na organizowanych warsztatach, zgromadzona młodzież pozna pierwszych rolników, którzy zamieszkiwali polskie ziemie, ponad 7 tysięcy lat temu. Młode osoby, poznają także, jakie rośliny oni uprawiali , jakie zwierzęta hodowali, a także jakie wtedy innowacyjne pomysły inicjowali, które były kluczowe dla rozwoju naszej cywilizacji oraz czym charakteryzowały się ówczesne rolnicze plemiona.

  Zajęcia będą się składały z dwóch części. W tej pierwszej, mali uczestnicy dowiedzą się czegoś więcej o epoce – neolicie. Będą opowiadania o osiadłym trybie życia. Maluchom dostarczona będzie wiedza na temat pierwotnej uprawy roli, czy zajmowaniu się zwierzętami, jak produkowano naczynia ceramiczne oraz jak tworzono tkaniny. Taka wiedza, poszerzy wszystkm młodym osobom historyczne horyzonty, nikt nie będzie się nudził, a odbywające się zajęcia będą ciekawe i uzupełnią wiedzę, jaką niektórzy uczą się, chodząc do szkoły podstawowej, na lekcjach historii.

  Po części teoretycznej, przyjdzie czas na praktykę. Będzie to wspaniała okazja, by poznać, jak tworzy się własnoręcznie podstawkę pod kubek, według dawnych technik rękodzielniczych.

  Na warsztatach tych dzieci będą mogły połączyć naukę z zabawą. Zajęcia pozwolą rozbudzić w maluchach, już od najmłodszych lat pasję do tego, by kto wie, może w przyszłości zostać archeologiem i  odkrywać podczas takiej pracy, w dorosłości historyczne, zabytkowe, wartościowe eksponaty?

  Bilety dostępne są pod linkiem: https://tiny.pl/dd5r4.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com