czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img
+

  Wiemy, kto jeszcze wystąpi podczas Europejskiego Stadionu Kultury, na dużej festiwalowej scenie, w Rzeszowie, w kolektywie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zapraszamy na kolejną już edycję festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury, która odbędzie się w dniach 21-23 czerwca 2024 roku! To wyjątkowe wydarzenie, które w tym roku kładzie nacisk na współpracę międzynarodową, nowoczesne koncepcje oraz artystyczne odkrycia. Motywem przewodnim tegorocznej edycji ESK jest „move to change”, inspirujący do działania i twórczego podejścia. W programie festiwalu znajdą się liczne atrakcje, m.in. KONCERT GŁÓWNY w malowniczym Parku Sybiraków oraz PROJEKTY ARTYSTYCZNE, które ożywią przestrzenie Fosy Zamku Lubomirskich oraz inne miejsca w mieście. Warto dodać, że udział we wszystkich wydarzeniach festiwalu jest bezpłatny, co sprawia, że każdy może wziąć udział w tej niezwykłej celebracji kultury.

  Niedawno temu ogłoszono kolejne gwiazdy Koncertu Kolektywów festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2024 i będzie to Tomasz Makowiecki, któremu towarzyszył będzie Lubomyr Melnyk, w Parku Sybiraków. Wykonawcy zaśpiewają 21 czerwca, o godzinie 20.

  Kim są ci artyści, którzy wystąpią?

  Tomasz Makowiecki

  Tomasz Makowiecki, urodzony w Gdyni, jest producentem, muzykiem, kompozytorem, wokalistą i autorem tekstów, działającym na polskiej scenie muzycznej od 2001 roku. Wydał pięć albumów studyjnych: „Makowiecki Band”, „Piosenki na nie”, „Ostatnie wspólne zdjęcie”, „NO! NO! NO!” i „Moizm”. Współpracował z czołowymi artystami i brał udział w licznych projektach muzycznych. Był wielokrotnie nominowany do nagród Fryderyk oraz Paszportu Polityki w 2007 roku.

  Lubomyr Melnyk

  Lubomyr Melnyk jest jednym z najwybitniejszych pianistów i kompozytorów współczesnych. W latach 70. stworzył nowy styl gry na fortepianie, znany jako Continuous Piano Music, wymagający niezwykłych umiejętności technicznych. Jest uznawany za najszybszego pianistę na świecie, potrafiącego zagrać średnio 19,5 nuty na sekundę każdą ręką. Melnyk koncertuje nie tylko w Europie, ale także w Ameryce Północnej, Chinach i Japonii. Jego album „The SONG OF GALADRIEL” został uznany przez New York Stereo Review Magazine za jeden z 10 najważniejszych albumów naszych czasów.

  Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a organizatorami są Narodowe Centrum Kultury, Urząd Miasta Rzeszowa, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Estrada Rzeszowska.

  Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury to nie tylko coroczna impreza kulturalna, ale także integralna część kalendarza wydarzeń miastowych. Jest to największy na Podkarpaciu i jednocześnie jeden z najciekawszych festiwali interdyscyplinarnych w Polsce, który od lat dostarcza uczestnikom intensywnych doznań artystycznych.

  Od 2013 roku Europejski Stadion Kultury (ESK) jest w Rzeszowie częścią festiwalu Wschód Kultury, przyciągając artystów zarówno z Polski Wschodniej (Lublin, Białystok), jak i z państw Partnerstwa Wschodniego, takich jak Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia i Ukraina. Festiwal wyróżnia się swoim interdyscyplinarnym charakterem, prezentując różnorodne gatunki muzyczne, teatralne, fotograficzne, taneczne i wizualne.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com