czwartek, 20 czerwca, 2024
spot_img
+

  W miniony weekend, w Rzeszowie odbyły się pikniki na wielu osiedlach. Jak na nich było?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Miniony weekend, zarówno ostatnia majowa sobota, jak i niedziela obfitował w Rzeszowie w wiele plenerowych imprez, w tym pikników czy też dni osiedli. Niektóre z nich dedykowane były właśnie wszystkim mamom, z okazji ich święta, które odbyło się 26 maja. Podsumowujemy, co działo się jeszcze na Osiedlu Krakowska-Południe, w Parku przy ul. Wieniawskiego, na Osiedlu Drabinianka, oraz przy oddziale Rzeszowskiego Domu Kultury, na Załężu?

  Co działo się na Dniach Osiedla Krakowska-Południe?

  W ciągu dwóch dni, 25 i 26 maja, przy ul. Zbyszewskiego odbyło się wydarzenie skierowane do dzieci, rodziców i seniorów, które zapewniło im wszystkim cały ogrom atrakcji i rozrywki. W bogatym programie znalazły  się różne występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się wychowankowie Przedszkola Publicznego numer 40, Szkoły Podstawowej numer 28. Były również zorganizowane gry i zabawy dla najmłodszych łącznie z dmuchańcami. Na koniec soboty, od 18 do 22 można  było potańczyć z didżejem do wspaniałej muzyki. Jeśli chodzi o niedzielę, w tym samym miejscu, impreza rozpoczęła się o 14:30. Zaprezentował swój program artystyczny Rzeszowski Dom Kultury. Wystąpił zespół RETRO BAND. Były też zorganizowane dla tych nieco młodszych rzeszowian różne gry i zabawy z animatorami Krainy Dobrej Zabawy, a całe wydarzenie zakończyło się o godzinie 19.

  Jak było na Pikniku Rodzinnym, na Osiedlu Zalesie?

  Impreza na Zalesiu trwała podobnie – dwa dni – 25 oraz 26 maja, przy ul. Wieniawskiego. Tego pierwszego, w godzinach od 14 do 19 na przygotowanej scenie każdy mógł zobaczyć występy muzyczne, taneczne. Były również zorganizowane konkursy, pyszny poczęstunek. Również zaplanowano w tym dniu, pokazy naukowe łącznie ze zmaganiami sportowymi. Przy okazji, trwała zbiórka na szczytny cel charytatywny dla chorego Kacperka, który zbiera na kosztowną operację ortodontyczną. 26 maja – niedziela, upłynęła pod hasłem „Mamy moc, spotkanie charytatywne z okazji Dnia Matki”. Impreza odbyła się w tym samym miejscu, co dzień wcześniej, na Zalesiu i rozpoczęła się o godzinie 15:30, a zakończyła o 18:30, przy ul. Wieniawskiego 84. Tutaj także trwała zbiórka dla chorego nastolatka. W ramach imprezy  zorganizowany był kiermasz książek, obrazów namalowanych przez mamę Kacpra, upominków z okazji Dnia Mamy, wypieków Koła Gospodyń z osiedla Matysówka. Dodatkowymi atrakcjami były zabawy dla dzieci, przestrzeń na aktywność fizyczną (ćwiczenia, zumba), a także konsultacje kosmetyczne Mary Kay.

  Co wydarzyło się podczas Dni Osiedla Drabinianka?

  Tutaj, impreza miała miejsce 25 maja, na placu zielonym przy ul. Strażackiej 9. Impreza zaczęła się o godzinie 14:00. W programie znalazły się występy artystyczne Orkiestry Górniczej PGNiG z Sanoka, uczestników zajęć Rzeszowskiego Domu Kultury, Przedszkola Logopedycznego „Gadułka” oraz grup tanecznych Akademii Tańca Bravo. Dodatkowo zaplanowane na ten dzień były warsztaty leśne, pokazy kręcenia sushi, prezentacje sprzętu OSP Rzeszów-Drabinianka oraz degustacja pierogów. A od godziny 19:00 każdy mógł trochę potańczyć do muzyki granej przez  zespół MOJITOsqad.

  Impreza dla mamy na Załężu – jak było?

  Także w sobotę, 25 maja, również Rzeszowski Dom Kultury zorganizował piknik rodzinny, z pokazami artystycznymi dla mam, tym razem na Załężu. Głównym punktem pikniku były występy uczestników różnych zajęć na terenie miasta Rzeszowa, którzy zaprezentowali się przy ul. Księdza Jana Stączka 12. Można było zobaczyć pokazy tańca, obrazy plastyczne, grę na gitarze, pianinie i keyboardzie w wykonaniu młodych muzyków. Piknik rozpoczął się o godzinie 14. W programie także znalazły się: mini recital Katarzyny Sztaby-Adamczyk i Michała Podgórskiego, pokazy akrobatyczne Klubu Akrobatyki STAL-Rzeszów i Szkoły Sportowej, pokazy jazdy na rolkach szkółki „Wodzu”. Były także zorganizowane rodzinne gry i zabawy oraz konkurencje sportowe pod kierunkiem instruktorów z Akademii Piłkarskiej, alpaki, bańki mydlane XXL, strefa relaksu, strefa kreatywna, poczęstunek dla dzieci. Była również rozstawiona wystawa mobilna Podkarpackiego Centrum Nauki ŁUKASIEWICZ, gdzie większość eksponatów była interaktywna i zachęcała do samodzielnego eksperymentowania.

  Plenerowe imprezy w Rzeszowie, na wielu osiedlach, w miniony weekend należały do udanych. Wszyscy wspaniale się bawili, przy sprzyjającej pogodzie, a ci, którym nie udało się wybrać na imprezę, na pewno będą mieli nie jeszcze jedną taką okazję. Zbliża się lato, a razem z tą gorącą porą roku również wakacje, na których bardzo często organizowane jest wspólne oglądanie filmów na świeżym powietrzu, różne koncerty plenerowe, rekreacyjne pikniki, czy integracyjne dni osiedla.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com