czwartek, 20 czerwca, 2024
spot_img
+

  Chwalimy się, że Kornele – zespół taneczny z Rzeszowa zdobył aż potrójne Mistrzostwo Europy, na ostatnim wyjeździe. Gratulujemy!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zespół taneczny „Kornele”, który działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie może się pochwalić długoletnią historią, a razem z tym i wieloma sukcesami. W ciągu tych wielu lat – tancerkom i tancerzom udało się zdobyć wiele nagród, zarówno na konkursach tanecznych w Polsce, jak i zagranicą.

  Grupa utalentowanych ludzi, których łączy ogromna pasja do tańca, szkoli się na co dzień bardzo intensywnie pod okiem wykwalikowanych choreografów oraz nauczycieli. „Kornele” od 2019 roku, nieprzerwalnie – rok w rok bronią tytułu Mistrzów Polski w kategorii Show Dance dorośli. Teraz, możemy się pochwalić, że zespół ten zdobył aż potrójne mistrzostwo, podczas prestiżowych zawodów w Chorwacji, broniąc aż trzy razy tytułów Mistrzów Europy Best Dance Group. A to oznacza, że trzy grupy zdobyły złote medale! „Kornele” bardzo dziękują również Prezydentowi Rzeszowa panu Konradowi Fijołkowi, za wsparcie finansowe. Koszt takiego wyjazdu łącznie wynosił aż 70 tysięcy zł..

  W  malowniczej, chorwackiej Opatiji, drużyna tancerzy z rzeszowskiego zespołu zmierzyła się z najlepszymi mistrzami w tańcu, pochodzącymi z Europy.

  „Kornele”, od wielu lat zajmują najwyższe miejsca nie tylko podczas Mistrzostw Polski, Europy, ale też i całego Świata, znajdując się w światowej czołówce zespołów tanecznych, które intensywnie ćwiczą, by oczywiście zasłużyć na swój sukces. Do tego „Kornele” od kilkunastu lat stają na podium podczas międzynarodowych zawodów, organizowanych przez najbardziej prestiżową federację IDO – (International Dance Organization). Zwłaszcza w ostatnim roku, zespół został doceniony oczywiście w Polsce, w Europie, oraz na całym świecie. Formacja dorosłych wywalczyła tytuł Mistrzów Polski, Europy i Świata, prezentując choreografię pod nazwą „Jadowite ukąszenie”. Tych wszystkich osiągnięć, gratulowali zespołowi choreografowie oraz tancerze z całego świata.

  Na chorwackich zawodach, które odbyły się niedawno temu, Mistrzostwo Europy wytańczyły: formacja juniorów „Pracowite robotnice”, formacja dorosłych „Jadowite ukąszenie” oraz grupa dorosłych „Symbioza”. W Wielkim Finale, który obejmował kilkadziesiąt seniorskich choreografii, dwie prezentacje „Korneli” znalazły się w Top 5. Poziom rywalizacji był niezwykle wysoki, a zespoły konkurowały w kategoriach takich jak Hip Hop, Street Dance Show czy Modern. Ostatecznie to właśnie choreografia „Jadowite ukąszenie” zdobyła tytuł najlepszej choreografii kategorii dorosłych i wygrała Wielki Finał.

  Dodatkowo, trenerka i choreograf „Korneli”, Magdalena Mucha, została uhonorowana tytułem Najlepszego Choreografa Roku 2024. Nagrodą za jej wyjątkową pracę jest 10-dniowy wyjazd do Nowego Jorku, gdzie będzie uczestniczyć w warsztatach tanecznych w Broadway Dance Center.

  Drużyna jest bardzo szczęśliwa i dumna, że mogła reprezentować nasz region wśród najlepszych zespołów z całej Europy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com