środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewoda podkarpacki, Teresa Kubas-Hul, uhonorowała osoby zasłużone w działalności społecznej i zawodowej na rzecz województwa podkarpackiego oraz jego mieszkańców, wręczając im odznaczenia państwowe.

  Mieszkańcy regionu zostali odznaczeni Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę za ich zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, społeczności lokalnej, działalności społecznej, samorządowej i charytatywnej, zachowania i upowszechniania dziedzictwa kulturowego, honorowego krwiodawstwa oraz propagowania idei czerwonokrzyskiej. Odznaczenia przyznano również za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych.

  Gratulując wyróżnionym, wojewoda podkreśliła, że otrzymane odznaczenia, nadane postanowieniem Prezydenta RP, są nie tylko wielkim zaszczytem, ale również zobowiązaniem do dalszego podtrzymywania wartości, które te wyróżnienia reprezentują.

   To dowód na to, że państwo polskie zawsze docenia ludzi, którzy swoimi działaniami położyły zasługi dla naszej Ojczyzny. To właśnie dzięki pracy takich osób Polska może sprawnie funkcjonOWAĆ.  Serdecznie gratuluję wszystkim państwu i dziękuję za oddanie, poświęcenie i podejmowane działania.

  Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki

  W imieniu odznaczonych głoś zabrał Edward Słupek – członek Stowarzyszenie Nasz Dom-Rzeszów.

  Praca dla dobra wspólnego jest wielką sprawą, ale wszelkie podejmowane działania nie byłyby możliwe, gdyby nie codzienne wsparcie naszych rodzin.

  Edward Słupek – członek Stowarzyszenie Nasz Dom-Rzeszów

  Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com