środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Przypominamy o tym, że już dzisiaj wieczorem w rzeszowskim Kościele Farnym, odbędzie się koncert muzyki klasycznej!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj, 27 maja, w poniedziałkowy wieczór, o godzinie 19:30 zapraszamy wszystkich na wyjątkowy koncert, który odbędzie się w Kościele pw. Św. Wojciecha i Św. Stanisława w Rzeszowie, przy Placu Farnym 5. „Klasyka bez granic”, bo tak nazywa się to widowisko muzyczne, to koncert, w którym usłyszymy najpiękniejsze dzieła muzyki klasycznej. Wstęp na to jest darmowy i wolny. A wykonawcami będą – Anna Czenczek oraz soliści i grupa artystyczna Centrum Sztuki Wokalnej w pięknym akompaniamencie, pod aranżacją Tomasza Filipczaka. Spędź dzisiejszy wieczór wyjątkowo, wybierz się do rzeszowskiego kościoła i posłuchaj przepięknego śpiewu utalentowanych osób w połączeniu z muzyką graną na żywo!

  Jaka muzyka zabrzmi w kościele?

  Jeśli chodzi o to, co usłyszymy będą to największe dzieła klasyczne i religijne m. in.: „Pie Jesu”, „Panis Angelicus”, „Lascia ch’io pianga”, „Pamiętam ciche, jasne dnie”, „Grzeszni, senni, zapomniani” oraz autorskie utwory specjalnie napisane i opracowane do tego projektu min. „Ave Maria”, „Agnus Dei”, „Angele Dei” czy „Veni Sancte Spiritus”, do tekstów opracowanych przez dr Annę Czenczek. Wszystko to układa się w jedną całość – opowieść muzyczną połączą teksty i melodie zarówno te stare, które swoją historią sięgają setki lat razem z utworami tymi bardziej współczesnymi.

  Kto wystąpi i zagra oraz kto jest odpowiedzialny za cały koncert?

  Dr Anna Czenczek oprócz tego, że zaśpiewa, odpowiada również za wybór i opracowanie tekstu, przygotowanie wokalne, scenariusz. Dodatkowo także Tomasz Filipczak, będzie grał na fortepianie. Ruch sceniczny przygotowuje Klaudia Czenczek, a koncert poprowadzi Izabela Fac i  Łukasz Świder. Wokalistami, którzy wystąpią będą: Julia Kosowska, Lena Mucha, Lena Serwatka, Nadia Grad, Zuzanna Czuchra, Magdalena Daszykowska, Karina Janik,  Izabela Kochman, Gabriela Kocój, Karolina Kołodziej, Julia Kościńska, Krzysztof Kosior, Ewa Machała, Ania Malawska, Aleksandra Małek, Amelia Rudnicka, Klaudia Szum, oraz dzieci i młodzież wyłonione w castingu.

  Jeśli chodzi o muzykę, śpiewom będzie towarzyszył kwintet smyczkowy Arso Ensemble w składzie: Robert Naściszewski – skrzypce, Orest Telwach – skrzypce, Piotr Gajda – altówka, Anna Naściszewska – wiolonczela, Wojciech Gąbka– kontrabas, a także Magdalena Gerula – waltornia, Łukasz Choiński – obój.

  Wydarzenie dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego, a jego organizatorami są Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia, pod honorowym patronatem Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej, Wojewody Podkarpackiej Teresy Kubas-Hul, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzego Borcza oraz Starosty Rzeszowskiego i Prezydenta Miasta Konrada Fijołka – Prezydenta Rzeszowa.

  Dodajemy, że to pierwszy koncert, z całej ich serii. Kolejne koncerty w ramach całego ich cyklu, zaplanowane są na niedzielę, 28 lipca – w Kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie (Jubileusz 75-lecia istnienia parafii), o godzinie 18:00 oraz na poniedziałek, 12 sierpnia 2024 – w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku, o godzinie 19:00.

  Jeszcze raz, serdecznie zapraszamy!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com