+

Piłkarki Resovii Rzeszów awansowały do piłkarskiej ekstraklasy

Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

Pilkarki Resovii Rzeszów na kolejkę przed zakończeniem sezonu zapewniły sobie awans do Orlen Ekstraklasy Kobiet. Wygrywając w 21 kolejce z Lechem UAM Poznań 4:1 (3:1)

Początek meczu był nerwowy dla gospodarzy, którzy szybko, po błędzie w obronie, stracili bramkę. Szybko jednak się pozbierali, a Wioletta Florek wyrównała wynik strzałem głową po zamieszaniu w polu karnym. Gra przeniosła się na połowę przeciwników, a rzeszowianki dominowały, tworząc kilka groźnych sytuacji, których jednak nie udało się wykorzystać. Konsekwentnie grając swoje, po rzucie wolnym, Katarzyna Czyż zdobyła prowadzenie dla gospodyń. Przed końcem pierwszej połowy Wiktoria Bukowiec podwyższyła wynik na 3:1 po pięknym strzale.

W drugiej połowie rzeszowianki grały spokojniej, koncentrując się na trzymaniu przeciwniczek z dala od własnej bramki. Choć poznanianki zwiększyły tempo i próbowały atakować, bramkarka gospodarzy, Alicja Barszcz, skutecznie broniła, zwłaszcza w sytuacji sam na sam w 70. minucie. Gospodynie nie zapominały o ofensywie, a po szybkiej akcji Gabriela Kaput podwyższyła wynik na 4:1. Mecz nie był porywający, ale Resovia skutecznie neutralizowała ataki Lecha, z każdą minutą zbliżając się do zwycięstwa.

Resovia – Lech UAM Poznań 4:1 (3:1)