piątek, 21 czerwca, 2024
+

  Przedstawiamy relację z Rzeszowskich Targów Organizacji Pozarządowych (NGO), które odbyły się dzisiaj!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Rzeszowie odbyła się kolejna edycja Targów Rzeszowskich Organizacji Pozarządowych, które stały się doskonałą okazją do przedstawienia mieszkańcom miasta działalności lokalnych NGO-sów. Wydarzenie to sprzyjało także nawiązywaniu współpracy między różnymi organizacjami. Choć niektóre z nich miały już okazję wcześniej współpracować, dla wielu było to pierwsze spotkanie, które z pewnością zaowocuje wspólnymi projektami w przyszłości.

  Podczas tegorocznych targów zaprezentowało się czterdzieści organizacji, w tym fundacje i stowarzyszenia, działające w różnych obszarach społecznych. Duże zainteresowanie wydarzeniem sprawiło, że nie wszystkie stoiska zmieściły się w głównej sali – część musiała być rozstawiona na korytarzu. Uczestnicy jednogłośnie podkreślali znaczenie takiej inicjatywy, która nie tylko pozwala na szeroką prezentację ich działań, ale także umożliwia wymianę doświadczeń i pomysłów na skuteczne pozyskiwanie funduszy oraz radzenie sobie z codziennymi problemami, głównie natury finansowej.

  Targi, zorganizowane przez Stowarzyszenie „Pro Carpathia” dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Rzeszowa, odbyły się już po raz drugi. Wydarzenie miało miejsce 25 maja w Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Okrzei 7 w Rzeszowie, w godzinach od 10:00 do 15:00.

  Podczas Targów odbyły się także liczne warsztaty, których liczba uczestników była ograniczona do 20 osób na każde spotkanie. A były to: „Marketing dla NGO z wykorzystaniem sztucznej inteligencji” , które poprowadziła Spółdzielnia Socjalna Polifonia Project, o godzinie 10:30. Uczestnicy zdobyli podstawową wiedzę na temat wykorzystania AI w marketingu. Następnie, o 11:20, odbyły się zajęcia pod nazwą „Plecenie na paluszkach”, które przygotowała Fundacja Level up. To były warsztaty z włóczką, podczas których uczestnicy stworzyli zawieszki i omotki.

  Dalej o 12:15 uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach „Warsztaty z grą edukacyjną Trimarium”. A poprowadził je Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie (Fundacja Jagiellońska). To była karciana gra edukacyjna, na temat geografii, historii czy kultury dwunastu państw Trójmorza. Z kolei o 13:10  odbyły się także warsztaty eko DIY „Stwórz własną eko torbę lub koszulkę”, pod okiem Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin, używając różnych materiałów plastycznych. Na koniec, o 14:10 można było zgłębić tajniki „Co mi w duszy gra? Warsztaty sensoceramiczne dla Dużych i Małych”, które poprowadziła Fundacja Pustelni. To były warsztaty z tworzenia prac przestrzennych z gliny i darów natury. W trakcie ich trwania, uczestnicy stworzyli własne prace przestrzenne z surowej gliny oraz darów natury, takich jak np.: pióra, muszle, mech, susz egzotyczny, łupiny, nasiona.

  Rzeszowskie Targi Organizacji Pozarządowych okazały się udanym wydarzeniem, które nie tylko przyciągnęło wielu mieszkańców, ale także zintegrowało lokalne organizacje pozarządowe, umożliwiając im wymianę wiedzy i doświadczeń.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com