środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Znamy następną wokalistkę, która wystąpi podczas Europejskiego Stadionu Kultury, w czerwcu. Będzie to Aga Walczak!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przygotujcie się na niezapomniane muzyczne przeżycie! 23 czerwca 2024 roku w Fosie Zamku Lubomirskich wystąpi Aga Walczak z zespołem, prezentując jedno z najbardziej intrygujących brzmień na polskiej scenie muzycznej. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

  Aga Walczak, znana ze swojego wyjątkowego głosu i umiejętności pisania tekstów, wykonuje muzykę z gatunków rap, soul, R&B i jazz. Na swoim koncie ma już dwie płyty: „Biorę to na siebie” i „Sztuka Myśli”. Jej debiutancki album „Biorę to na siebie” zdobył nagrodę „Werbel 2019” Polskiego Radia Rzeszów, a kolejna płyta, „Sztuka Myśli”, została nominowana przez portal Popkiller jako klasyczna/trueschoolowa płyta roku. Artystka zyskała również nominację do osobowości roku w kategorii kultura.

  W 2023 roku Aga rozpoczęła pracę nad swoją trzecią płytą „Ja to jestem”, która powstaje w Studio Kurnik pod okiem DJ BRK, z Mayor jako producentem muzycznym. Premiera tego albumu zaplanowana jest na jeszcze w tym roku.

  Od 2021 roku Aga Walczak występuje z zespołem składającym się z wybitnych muzyków: Mateusz Garbacz (gitara), Nikodem Ziółkowski (piano), Michał Matoga (saksofon), Patryk Murias (gramofony), Patryk Magoń (perkusja) i Kamil Kardaś (bass).

  Koncert jest częścią festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2024. Nie przegapcie tej okazji, by doświadczyć muzyki na najwyższym poziomie!

  Organizatorami festiwalu jest Estrada Rzeszowska, instytucja kultury, działająca w Rzeszowie, która swoją historią sięga jeszcze 1958 roku. Popularyzuje kulturę, w tym sztukę teatralną, muzyczną, estradową, stwarzając zwłaszcza dla rzeszowian przestrzeń oraz okazję do rozrywki na najwyższym poziomie. Kolejnym organizatorem wydarzenia jest też Narodowe Centrum Kultury, czyli państwowa instytucja, dzięki której kultura w Polsce się rozwija. Do tego, Urząd Miasta Rzeszowa, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Wydział Kultury, Sportu i Turystyki od lat inicjują i podejmują działania w zakresie rozwoju i upowszechniania kultury, tym samym także i oni przyłączyli się do zorganizowania jednej z największych takich imprez w naszym mieście.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com