środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Zbliża się w Rzeszowie „Wampiriada”, podczas której będzie można oddać krew dobroczynnie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wampiriada to ogólnopolska kampania organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, która odbywa się dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Celem tej inicjatywy jest uświadamianie ludzi o znaczeniu regularnego oddawania krwi.

  Nadchodząca, 17. edycja Wampiriady, odbędzie się w dwóch terminach: 27 maja 2024 r. na placu Uniwersytetu Rzeszowskiego (między budynkami A1 i A0) w godzinach 8:00-12:00 oraz 5 czerwca 2024 r. na parkingu przy kinie Helios (al. Powstańców Warszawy 14/14) w godzinach 9:00-13:00. W tych lokalizacjach krew będzie można oddać w mobilnym punkcie pobrań, tzw. krwiobusie.

  Akcja skierowana jest głównie do studentów i pracowników rzeszowskich uczelni, ale każdy chętny jest mile widziany. Wolontariusze NZS, łatwo rozpoznawalni po czarnych koszulkach z napisem „Przyświeca nam jeden cel. Oddaj krew – uratuj życie”, będą gotowi pomagać na miejscu i odpowiadać na pytania.

  „Ogromnie się cieszę, że mam możliwość działania przy projekcie o tak szlachetnym celu. (…) Krążenie krwi w organizmie jest niezbędnym elementem życia, dlatego uważam, że jeśli tylko mamy taką możliwość (oddawania krwi) to warto się tego podjąć. (…) Oczywiście najważniejszą wartością naszej akcji jest uratowanie życia poprzez oddanie krwi, jednak aby zachęcić do odwiedzenia naszych punktów mobilnego krwiodawstwa, warto wspomnieć o różnorodnych nagrodach przygotowanych przez naszych partnerów oraz możliwości przebadania się.”

  – podaje koordynatorka Wampiriady

  Oddanie krwi może uratować czyjeś życie, co jest najważniejszym aspektem akcji. Partnerzy Wampiriady przygotowali różnorodne nagrody dla krwiodawców jako wyraz wdzięczności. Dodatkowym atutem jest możliwość bezpłatnego przebadania się. Zapraszamy do udziału w akcji i stania się bohaterem!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com