wtorek, 25 czerwca, 2024
+

  Poznaj pracę prawdziwego filmowca, zgłaszając się na warsztaty, finansowane przez Netflix!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych (KIPA) i Netflix zapraszają młodych ludzi do udziału w warsztatach „Nakręć się na przyszłość”, które mają na celu wprowadzenie uczestników do branży filmowej i telewizyjnej. Druga edycja programu, odbywająca się pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przewiduje weekendowe warsztaty w siedmiu województwach, a młodzi ludzie w wieku 18-26 lat mogą zgłaszać się do 31 maja.

  Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne i skierowane do osób bez doświadczenia zawodowego w branży audiowizualnej, zamieszkałych w województwach podlaskim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, opolskim, lubuskim i wielkopolskim. Warsztaty odbędą się między czerwcem a sierpniem 2024 roku, a łącznie weźmie w nich udział 140 osób, po 20 z każdego województwa. Organizatorzy zapewniają nocleg, wyżywienie oraz możliwość pracy w mobilnym studio filmowym CINEBUS.

  Prezes KIPA, Irena Strzałkowska, podkreśla rosnące zapotrzebowanie na pracowników w polskim przemyśle audiowizualnym oraz wartość praktycznego doświadczenia oferowanego przez warsztaty. Zeszłoroczna edycja projektu cieszyła się dużym zainteresowaniem, a tegoroczna edycja również ma na celu pomóc młodym ludziom w rozwijaniu umiejętności i nawiązywaniu kontaktów branżowych.

  Netflix, współorganizator warsztatów, również zaznacza dynamiczny rozwój produkcji filmowej i serialowej w Polsce oraz potencjał tej branży jako ścieżki kariery dla młodych ludzi. Najbardziej zaangażowani uczestnicy będą mieli szansę otrzymać stypendium na udział w warsztatach Film Spring Open w Krakowie.

  Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 31 maja na stronie KIPA, gdzie należy przesłać formularz oraz 2-minutowy film motywacyjny. Warsztaty finansowane są przez Fundusz na rzecz Równości Twórczej Netflix, który wspiera społeczności mniej reprezentowane w branży rozrywkowej.

  SPRAWDŹ https://kipa.pl/start-naboru-nakrec-sie-na-przyszlosc-vol-2/
  APLIKUJ TERAZ: https://forms.gle/U2EoGXXhgwuFfZqWA

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com