środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Jutro wypada Dzień Slow Joggingu. W ramach tego, na Bulwarach będzie można przed południem trochę pobiegać!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już jutro, 25 maja, w sobotni poranek, przedpołudniem, będzie idealna okazja dla wszystkich rzeszowian na to, by trochę pobiegać w zorganizowanej grupie, zaczerpnąć porad związanych z samym joggingiem, czy też posłuchać skonsultować się z profesjonalistami w tej dziedzinie odnośnie tego sportu oraz wstępnych prelekcji. Rzeszów także będzie świętował Dzień Slow Joggingu i to w wyjątkowy sposób. Od 9:30 do 11:30 wybierz się na Rzeszowskie Bulwary, przy scenie. To wspaniała inicjatywa, prozdrowotna akcja, która ma promować zdrowie, ruch i ogólnie zdrowy tryb życia. Co jeszcze będzie się działo?

  Maj to wyjątkowy miesiąc dla Narodowego Funduszu Zdrowia, który promuje działania profilaktyczne pod hasłem „Rodzinne dbanie o zdrowie. Zdrowie dla całej rodziny”. W ramach zaplanowanych wydarzeń przypominamy o znaczeniu zdrowia, regularnych badaniach oraz szeroko pojętej profilaktyce. Szczególny nacisk specjaliści kładą na aktywność fizyczną i jej pozytywny wpływ na zdrowie. Nawet umiarkowana, ale regularna aktywność fizyczna przynosi ogromne korzyści dla organizmu.

  Podczas jutrzejszego wydarzenia doświadczona instruktorka, Pani Ewa Bartkiewicz-Jarosz oraz Stowarzyszenie Slow Jogging Polska przybliżą technikę Slow Joggingu. Uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych, indywidualnych porad. Pani Ewa przeprowadzi wstępny instruktaż, a następnie poprowadzi wspólny trening w plenerze.

  Slow Jogging to metoda biegania odpowiednia dla każdego, niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej. Posiada wszystkie zalety tradycyjnego biegania, ale bez ryzyka kontuzji, zakwasów czy bólu mięśni. Regularne bieganie w stylu slow może zapobiegać wielu chorobom cywilizacyjnym, takim jak otyłość, cukrzyca czy choroby krążenia.

  Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i dbania o swoje zdrowie w miłym towarzystwie!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com