środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Za miesiąc, rzeszowska biblioteka organizuje coś specjalnego podczas Europejskiego Stadionu Kultury. Będzie wspaniała okazja do relaksu!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń kulturalnych w Rzeszowie, a jego tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo ciekawie. W miejmy nadzieję, piękne ciepłe i słoneczne popołudnie, już za miesiąc, rzeszowska biblioteka także organizuje coś specjalnego, tzw. strefę „chill” w ramach czerwcowego festiwalu. Będzie to idealne miejsce do relaksu oraz wypoczynku. Będzie możliwość wymiany książki z innymi. Będzie również zorganizowana joga dla wszystkich chętnych. Porozstawiane będą też leżaki, na których będzie można się odprężyć z książką. A to wszystko zaplanowane jest na 23 czerwca. Co jeszcze czeka wszystkich odwiedzających Fosę Zamku Lubomirskich, w godzinach od 11 do 17, tego niedzielnego dnia?

  Między organizowanymi wydarzeniami, podczas Wschodu Kultury, szczególnie koncertami, warto wybrać się do Fosy, przy Zamku Lubomirskich, by zrelaksować się i odprężyć. Wojewódzka i Miejska Biblioteka w Rzeszowie organizuje tam też specjalną strefę, w której, będzie można przynieść książkę, która zbywa nam z naszych domowych półek i wymienić się nią z nieznajomymi, znaleźć ciekawe propozycje i także odkryć nowych autorów. Tzw. „bookcrossing” to wspaniała okazja, która pozwala na to, by w duchu idei zero waste, wykorzystać zbędne dla nas przedmioty po raz drugi.

  Kolejną atrakcją będzie zorganizowana „Letnia czytelnia z leżakami”. Na wygodnych siedziskach, wśród otaczającej natury warto na chwilę przyjść i zrelaksować się, czytając aktualną prasę, albo dobrą lekturę. Koniec czerwca to będzie doskonała okazja do odprężenia się od codziennych obowiązków i zajęć.

  „Asany z książką”, to kolejny punkt, który przygotowuje biblioteka. To nic innego, jak joga dla każdego, obojętnie w jakim jest wieku. Zabierz koniecznie swoją matę z domu, zaproś także znajomych, przyjaciół, czy bliskich i trochę pogimnastykujcie się i porozciągajcie się w plenerze, na świeżym powietrzu, nie tylko dotleniając organizm, ale też robiąc coś dobrego dla siebie. Sesję jogi będzie prowadziła Agnieszka Limberger-Bichajło, która jest dyplomowaną nauczycielką jogi Iyengara stopnia 2. To też certyfikowana nauczycielka jogi powięziowej stopnia 1 i terapii jogą powięziową stopnia 2. Zajęcia te praktykuje od dwudziestu lat, a od dwunastu uczy wszystkich zainteresowanych.

  Do tego, odbędą się warsztaty artystyczne pod nazwą „Wewnętrzne pejzaże”. Poprowadzi je Aleksandra Cieślak – artystka multidyscyplinarna, graficzka, ilustratorka, autorka tekstów, reżyserka. Będą to zajęcia, na których uczestnicy za pomocą działań – malarstwa pejzażowego poznają techniki redukcji stresu oraz medytacji, również radzenia sobie z emocjami. Do tego, wszyscy poznają krótkie ćwiczenia medytacyjne.

  W których godzinach odbędą się wszystkie, planowane zajęcia?

  Od 11:00 do 17:00 odbędzie się czytelniczy chillout (bookcrossing, letnia czytelnia z leżakami). Od 11:00 do 12:00 zaplanowana jest joga dla każdego. W godzinach od 12:30 do 14:30 odbędą się wewnętrzne pejzaże – warsztaty artystyczne połączone z technikami redukcji stresu i medytacji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com