środa, 26 czerwca, 2024
+

  W Rzeszowie odbywają się Mistrzostwa Polski w Szachach

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Rzeszowie rozpoczęły się 81. Indywidualne Mistrzostwa Polski oraz 76. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach. W dziewięciodniowym turnieju bierze udział 10 arcymistrzyń i 10 arcymistrzów z całej Polski, co zapowiada emocjonujące rozgrywki na najwyższym poziomie. To wyjątkowe wydarzenie tak prestiżowy turniej odbył się w naszym regionie ostatnio w 1966 roku. Zmagania zawodników potrwają do 30 maja.

  Szachowe zmagania to nie tylko walka o tytuł mistrza Polski, ale również promocja szachów jako sportu, który rozwija umiejętności strategicznego myślenia i koncentracji. W ciągu najbliższych dni, zarówno uczestnicy, jak i widzowie, będą mogli śledzić rywalizację najlepszych polskich szachistów, co z pewnością na stałe wpisze się w kalendarz najważniejszych wydarzeń sportowych regionu.

  Uroczystość otwarcia uświetnił wicemarszałek Piotr Pilch, wykonując pierwszy ruch na pierwszej szachownicy, co symbolicznie zainaugurowało zawody.

  Cieszymy się, że możemy gościć najlepszych szachistów w Polsce tutaj, w Rzeszowie. To nie tylko okazja do rywalizacji na najwyższym poziomie, ale również do promocji naszego regionu jako miejsca, które sprzyja rozwojowi sportu i kultury. Szachy to gra, która uczy strategicznego myślenia, cierpliwości i koncentracji, a te umiejętności są bezcenne zarówno w sporcie, jak i w codziennym życiu. Dziękujemy wszystkim organizatorom i sponsorom za ich wkład w realizację tego wydarzenia. Życzę wszystkim zawodnikom sukcesów i emocjonujących partii, a widzom wielu niezapomnianych chwil podczas obserwowania tych wspaniałych zmagań

  Piotr Pilch, wicemarszałek wojewodztwa Podkarpackiego

  W mistrzostwach udział biorą: 

  Turniej Open:

  1. Koziorowicz Michał 
  2. Soćko Bartosz 
  3. Psyk Radosław 
  4. Kosakowski Jakub 
  5. Moranda Wojciech 
  6. Wojtaszek Radosław 
  7. Bartel Mateusz 
  8. Piorun Kacper 
  9. Tomczak Jacek 
  10. Gumularz Szymon 

  Turniej Kobiet:

  1. Siekańska Maria 
  2. Kaszlińska Alina 
  3. Śliwicka Alicja 
  4. Rudzińska Michalina 
  5. Soćko Monika 
  6. Barwińska Ewa 
  7. Kiołbasa Oliwia 
  8. Antolak Julia 
  9. Malcewska Aleksandra 
  10. Jarocka Liwia
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com