środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek, 23 maja, odbyły się uroczystości Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Rzeszowie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Garnizonowym w Rzeszowie, a następnie kontynuowano je w jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Rzeszowie, w strefie „Dworzysko-Rzeszów”.

  W obecności zaproszonych gości wręczono odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie służbowe, a także medale za najwyższe zasługi dla pożarnictwa. Starosta Rzeszowski, w swoim przemówieniu, podkreślił znaczenie strażaków dla lokalnej społeczności oraz wyraził wdzięczność za ich codzienną pracę i poświęcenie.

  Wyrazy uznania kieruję pod adresem tych osób, które w dniu dzisiejszym otrzymały odznaczenia, wyróżnienia, a także nominacje na wyższe stopnie służbowe. Strażacka służba to odpowiedzialność
  i „oddanie wielkiej sprawie”. Pragnę podziękować za codzienne realizowanie niezwykle trudnych zadań, za ofiarność i poświęcenie na rzecz ratowania życia i mienia ludzkiego.

  dr Krzysztof Jarosz, starosta rzeszowski

  Wśród wielu znakomitych gości, zaproszonych przez Komendę Miejską PSP w Rzeszowie, byli: Starosta Rzeszowski – dr Krzysztof Jarosz i Rafał Białorucki – Radny Powiatu Rzeszowskiego, który w wyniku nominacji odebrał dwie odznaki “Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”. Funkcję Komendanta Miejskiej Straży Pożarnej w Rzeszowie objął w pełni st. bryg. Andrzej Wantrych.

  Uroczystości zakończyły się wspólnym spotkaniem, podczas którego uczestnicy mieli okazję dzielić się doświadczeniami oraz dyskutować na temat dalszej współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu i województwa podkarpackiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com