piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img
+

  Pojutrze, Młoda Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej zaprezentuje nowy spektakl!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już 25 maja w Szajna Galerii odbędzie się premiera nowego spektaklu Młodej Sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, zatytułowanego „Tajemna historia, czyli etiudy z Ajschylosa”. Młodzi aktorzy pracowali nad nim przez ostatnie kilka miesięcy pod kierunkiem Barbary Napieraj, aktorki i reżyserki. Spektakl jest połączeniem „Tajemnej historii” Donny Tartt oraz „Orestei” Ajschylosa.

  Młoda Scena Teatru działa od 2018 roku, realizując zarówno teksty współczesne, jak i klasyczne. Wśród wcześniejszych projektów znalazły się „Lekarz mimo woli” Moliera, „Taka była Joanna d’Arc” według „Skowronka” Jeana Anouilha oraz „Kalejdoskop Fredrowski”, inspirowany twórczością Aleksandra Fredry.

  „Tajemna historia” Donny Tartt, ceniona na całym świecie, stała się inspiracją do stworzenia spektaklu, w którym współczesna opowieść splata się z antycznymi motywami „Orestei”. Twórcy przedstawienia eksplorują tematy związane z młodością, sztuką, karą oraz moralnymi konsekwencjami decyzji.

  Spektakl „Tajemna historia, czyli etiudy z Ajschylosa” stawia pytania o wartość życia i cenę odkupienia, łącząc elementy współczesnej kultury z grecką tradycją dramatyczną. Reżyserka Barbara Napieraj podkreśla, że w tej produkcji piękno i okrucieństwo antycznej kultury zderzają się z dzisiejszymi dylematami moralnymi.

  Premiera spektaklu odbędzie się 25 maja 2024 roku o godzinie 16:00 w Szajna Galerii. W przedstawieniu wystąpią: Agata Dral, Milena Dunaj, Magdalena Gąsior, Aniela Sieńko, Jagoda Szuberla, Dominika Płatek, Maksymilian Cena, Hubert Chodorowski, Karol Ficek, Jacek Ombach, Dawid Ochał, Miłosz Szwed, Mieszko Kozaczuk, Milo Kozaczuk, Tymoteusz Frączek i Łukasz Wolak.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com