środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  W Rzeszowie, wszystkie mamy z okazji swojego święta, będą mogły spędzić wyjątkowo czas! Sprawdź, jak?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzień Matki to wyjątkowe święto, które ma na celu uhonorowanie wszystkich matek i wyrażenie wdzięczności za ich nieoceniony wkład w życie rodzinne i społeczne. Obchodzone w różnych krajach na całym świecie, różni się datą i zwyczajami, ale wszędzie ma jedno wspólne przesłanie: wyrazy miłości i szacunku dla matek. Obchody Dnia Matki różnią się w zależności od kraju i kultury. W Polsce święto to wypada 26 maja. W tym dniu dzieci, zarówno te małe, jak i dorosłe, wręczają swoim matkom kwiaty, prezenty i składają życzenia. Często organizowane są także specjalne akademie w przedszkolach i szkołach, podczas których dzieci recytują wiersze, śpiewają piosenki i przedstawiają inscenizacje, aby uczcić swoje mamy. W Rzeszowie, także nie zabraknie specjalnych wydarzeń dedykowanych mamom, które będą obchodziły swoje święto już w nadchodzący weekend. Co zatem będzie się działo? Na co wszystkie mamy mogą się wybrać, by uczcić ten wyjątkowy, jedyny taki dzień w roku?

  Rzeszowski Dom Kultury, 26 maja, w niedzielę, organizuje wydarzenie pod nazwą „Mamy moc, spotkanie charytatywne z okazji Dnia Matki”. Impreza odbywać się będzie na Zalesiu i rozpocznie o godzinie 15:30, a zakończy o 18:30, przy ul. Wieniawskiego 84 w Rzeszowie. Przy okazji, będzie trwała zbiórka dla nastolatka, Kacperka Śliza, który dzięki zebranym pieniądzom będzie mógł stanąć na nogi, po kosztownej operacji. W ramach imprezy będą zorganizowane  kiermasz książek, obrazów namalowanych przez mamę Kacpra, upominków z okazji Dnia Mamy, wypieków Koła Gospodyń z osiedla Matysówka. Dodatkowymi atrakcjami będą zabawy dla dzieci, przestrzeń na aktywność fizyczną (ćwiczenia, zumba), a także konsultacje kosmetyczne Mary Kay.

  Nieco wcześniej, 25 maja, w sobotę również Rzeszowski Dom Kultury zorganizuje piknik rodzinny, z pokazami artystycznymi dla mam, tym razem na Załężu. Na imprezę zaprasza również Akademia Piłkarska „Giganci Rzeszów”, która zaprezentuje członków drużyn piłkarskich. Głównym punktem będą występy uczestników różnych zajęć na terenie miasta Rzeszowa, przy ul. Księdza Jana Stączka 12. Każdy ciekawie spędzi czas. Będzie można zobaczyć pokazy tańca, obrazy plastyczne, grę na gitarze, pianinie i keyboardzie w wykonaniu młodych muzyków. Piknik zacznie się o godzinie 14. W programie także znajdą się: mini recital Katarzyny Sztaby-Adamczyk i Michała Podgórskiego, pokazy akrobatyczne Klubu Akrobatyki STAL-Rzeszów i Szkoły Sportowej, pokazy jazdy na rolkach szkółki „Wodzu”. Będą także rodzinne gry i zabawy oraz konkurencje sportowe pod kierunkiem instruktorów z Akademii Piłkarskiej, alpaki, bańki mydlane XXL, strefa relaksu, strefa kreatywna, poczęstunek dla dzieci. Będzie również zostawiona wystawa mobiln Podkarpackiego Centrum Nauki ŁUKASIEWICZ, gdzie większość eksponatów jest interaktywna i zachęca do samodzielnego eksperymentowania.

  Już jutro, 23 maja odbędzie się w Budziwoju, w Rzeszowskim Domu Kultury „Koncert dla Mamy”. Występy rozpoczną się o godzinie 17:00. Na koncert zaproszone są szczególnie wszystkie mamy, które obejrzą występy przygotowane przez uczestników zajęć, właśnie w Budziwoju.

  Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” również zaprasza do siebie na Dzień Matki, organizując dwa warsztaty, związane z samodzielnym tworzeniem biżuterii z wielu dostępnych materiałów w pracowni Fablab, oraz z wykonaniem swojego własnego zapachu w pracowni chemicznej! Wybierz się do Jasionki, obok Rzeszowa w dniach 25 albo 26 maja. Jedne zajęcia trwają półtorej godziny i kosztują tylko 25 zł od osoby. A aby poznać więcej, wejdź nas stronę internetową – https://pcn.org.pl/chemia/warsztaty-perfumeryjne/ oraz https://pcn.org.pl/fablab/warsztaty-bizuteryjne-na-kazda-reke/.

  Kino Zorza specjalnie z okazji Dnia Matki, już 24 maja zaprasza na majowy Babski Wieczór. Oprócz puszczanych filmów, będzie możliwość zdegustowania wina oraz zasięgnięcia porad kosmetycznych, a także otrzymania ciekawej nagrody – niespodzianki. Już o godzinie 19, puszczony będzie przedpremierowo pokaz francuskiej komedii „Do usług szanownej pani”, za 20 zł. O czym jest ten film?

  Andrew Blake, osiągnąwszy wiek, w którym stracił większość bliskich lub widział, jak rozjechali się po świecie, przestaje nawet żartować z dawnym przyjacielem Richardem. Z impulsu postanawia przekazać kierowanie swoją małą angielską firmą zaufanej asystentce i zatrudnić się jako majordomus we Francji, ojczyźnie swojej zmarłej żony. Na miejscu cieszy go, że nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości. Jednak po przybyciu do posiadłości rodziny Beauvillier, rzeczywistość rozczarowuje go. Jego nowa szefowa, wdowa Nathalie, ma osobliwe zwyczaje. Kucharka Odile, z wybuchowym temperamentem i skrywanymi tajemnicami, utrudnia współpracę. Młoda gosposia, Manon, wydaje się zagubiona i zrozpaczona. Zarządca majątku, Philippe, mieszkający w głębi parku, trzyma się z dala od reszty mieszkańców. Ponadto, Andrew musi zdobyć zaufanie imponującego kota o imieniu Mefisto. Stojąc przed nowymi wyzwaniami, Andrew zdaje sobie sprawę, że musi rozpocząć życie na nowo, mimo że wcześniej sądził, że jego życie dobiega końca.

  Kino za Rogiem Café także zaprasza, na obchody Dnia Matki. W niedzielę, 26 maja będą odbywały się specjalne pokazy filmowe, na które obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc, pod adresem https://kzrcafe.pl/repertuar/. A będzie można zobaczyć tego dnia:

  11:00 Mama Mu wraca do domu

  12:30 Mały Książę

  14:30 Rodzinna zamiana ciał

  16:30 Na pełny etat

  18:30 Matki równoległe

  Dodatkową atrakcją będzie recital Małgorzaty Pruchnik Chołki – Piaf. Ze względu na duże zainteresowanie, kino postanowiło zorganizować drugi, dodatkowy termin koncertu. Całe muzyczne wydarzenie opowiada o gwieździe bardzo znanej, szczególnie we Francji – Edith Piaf. To była światowa legenda, a jej piosenki przedstawione będą w kinie tym, w sobotę, 25 maja, o godzinie 19 oraz w niedzielę, 26 maja, o godzinie 18. Bilety na koncert kosztują 60 zł w przedsprzedaży oraz 70 zł w dniu koncertu i można je kupić, wchodząc na stronę internetową – https://bkb.pl/129062-dfcae.

  Rzeszowska biblioteka – WiMBP, zaprasza 25 maja, na plenerowe wydarzenie w Parku Sybiraków, dla mam i córek!  Zapisy niestety minęły 18 maja. Wszyscy, którzy wykupili bilety będą mieli wspaniałą możliwość, w Parku Sybiraków, od godziny 15 brać udział w międzypokoleniowych warsztatach plastycznych, które inspirowane będą literaturą i sztuką.

  Dzień Matki to piękne i ważne święto, które pozwala nam wyrazić naszą wdzięczność i miłość wobec matek. Niezależnie od formy obchodów, najważniejsze jest, aby pamiętać o roli, jaką matki odgrywają w naszym życiu i społeczeństwie. To one kształtują nasze charaktery, wspierają nas w trudnych chwilach i są z nami na każdym etapie naszego życia. Dlatego warto docenić je nie tylko w Dniu Matki, ale każdego dnia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com