środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  W czerwcu, Al.Capone organizuje po raz pierwszy Festiwal Whisky & Wina w Rzeszowie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  To pierwsze wydarzenie na Podkarpaciu, które dedykowane jest wszystkim miłośnikom alkoholi, w tym whisky oraz wina. W naszym mieście, od 14 do 15 czerwca, na dużym parkingu przy Hali Podpromie, ustawią się w tym czasie różni wystawcy z procentowymi trunkami. Festiwal Whisky & Wina organizuje zespół Al.Capone. Jest to sieć sklepów alkoholowych, które działają oprócz naszego województwa w Małopolsce oraz w świętokrzyskim. Pomysłodawcy takiego festiwalu to entuzjaści najlepszych alkoholi. Wymyślili oni dwudniową imprezę, która zgromadzi wielu pasjonatów między innymi wina, czy whisky. Impreza gwarantuje dobrą zabawę. Zabierz zatem swoich znajomych czy przyjaciół, zarezerwujcie w kalendarzu tego dnia wolne od pracy, zapełnijcie frekwencją imprezę i spędźcie ten czas idealnie się bawiąc.

   Co czeka na wszystkich, na organizowanym festiwalu?

  Po pierwsze, będzie ustawionych ponad siedemdziesiąt stoisk, gdzie znajdą się setki różnych rodzajów whisky oraz wina, które pochodzą z różnych zakątków naszego świata. To będzie idealny czas na poznanie ich smaków, a organizatorzy już teraz przygotowują sporo alkoholowych nowości. Będzie można skosztować specjalnie wykonanych „trunków festiwalowych”. Będą to na przykład Bourbon z destylarni Boba Dylana (z USA), whisky z Indii, również specjalne whisky ze Szkocji. Impreza zapewnia także spotkania z ambasadorami i autorytetami marek alkoholowych, w tym będzie można zobaczyć się z Jarkiem Bussem. Na festiwalu, oprócz oczywiście alkoholu nie zabraknie wykładów  prezentacji na temat whisky oraz wina. Będzie przygotowana specjalna strefa „CHILL”, gdzie będzie można odpocząć i poznać też nowych znajomych, czy zacieśnić relacje ze swoimi przyjaciółmi.

  Ale to nie wszystko. Rozstawione będą Foodtrucki z pysznym jedzeniem. Będą też przygotowane różne konkursy, czy quizy z nagrodami. Będzie też oprócz degustacji, możliwość kupna ulubionych napojów procentowych, które nam posmakują na festiwalu. A wszyscy będą się bawić przy muzyce, granej przez didżeja na żywo.

  Obojętnie jaka będzie pogoda, festiwal się odbędzie. Poszczególne stefy będą miały zadaszenie, więc nic się nie stanie, jak pogoda nie będzie sprzyjać w ciągu tych dwóch dni.

  Jeśli planujesz się wybrać, wcześniej kup bilet – albo stacjonarnie w sklepach Al.Capone, albo przez internet, wchodząc na stronę internetową https://www.ebilet.pl/biznes/targi/festiwal-whisky-i-wina. Bilet jednodniowy kosztuje 139 zł, z kolei dwudniowy karnet to 209 zł. Więcej informacji znajdziesz, wchodząc na stronę internetową https://festiwalwhiskyiwina.pl/. Możesz także odwiedzić social media, wchodząc pod link https://www.facebook.com/festiwalwhiskyiwina.

   Skąd wzięła się nazwa festiwalu?

  „Na początek warto wspomnieć o nas, Polakach jako konsumentach alkoholu. Jeszcze nie tak całkiem dawno na polskich stołach królowała polska wódka, latem piwo typu lager a jeśli ktoś pił wino, to najczęściej rozróżniał: białe lub czerwone i wytrawne lub słodkie. Czasy te nie były tak dawno, piszę o 20-25 letniej perspektywie. (…) Festiwal Whisky i Wina jest idealnym miejscem, aby spróbować nowych produktów, których spodziewamy się ponad 800, będzie można porozmawiać z ekspertami na 70 stoiskach, wymienić uwagi i spostrzeżenia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, oczywiście którzy są pełnoletni.”

  – mówią organizatorzy imprezy

  „Rynek alkoholi jest ogromny. Na świecie są tysiące producentów piwa, wina i whisky którzy posiadają w swoich ofertach niejeden produkt, zazwyczaj kilkanaście a Ci więksi kilkadziesiąt. (…) Na Festiwalu Whisky i wina będzie można spróbować nowości, sprawdzić jakie trendy w świecie whisky i wina są obecnie na czasie. Będziemy mieć też wiele premier nowych produktów, nie tylko whisky, ale również wina w tym szampana. (…) To jest kuszące, aby móc spotkać na miejscu, w Rzeszowie, ambasadorów marek wraz z ich alkoholami, móc z nimi je degustować, wymieniać opinie. Wówczas nie ma potrzeby przemierzania krajów i kontynentów, można się przesunąć o parę metrów i np. z Hiszpani odwiedzić Indie czy Kanadę i spróbować zupełnie innych trunków.”

  – opowiadają pomysłodawcy festiwalu

  To wyjątkowe wydarzenie połączy smak, muzykę i niezwykłą dawkę wiedzy przekazywaną przez najlepszych ekspertów z branży. Dlaczego jeszcze warto wziąć udział w imprezie? Przede wszystkim festiwal ten to niezapomniane degustacje, podczas których będzie można posmakować wyjątkowych trunków. Oprócz tego czekać będą na uczestników różnorodne atrakcje, konkursy z nagrodami, pyszne jedzenie i wiele innych niespodzianek. Al Capone Festiwal Whisky & Wina to prawdziwa uczta dla wszystkich zmysłów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com