wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Błońskiego pt. „Żywioły i Zjawiska” w Hyżnem, w GOK-u już w tę sobotę!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ramach Europejskiej Nocy Muzeów, Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowe wydarzenie – wernisaż wystawy fotografii pt. „Żywioły i Zjawiska” autorstwa utalentowanego artysty, Andrzeja Błońskiego. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i obiecuje być prawdziwą ucztą dla miłośników sztuki fotografii.

  Andrzej Błoński, młody mieszkaniec Grzegorzówki w gminie Hyżne, to postać niezwykle interesująca i pełna pasji do fotografii. Choć jego zawodową drogę wyznaczyły studia na wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, to właśnie w fotografii odnalazł swoje prawdziwe powołanie.

  Początki jego przygody z fotografią sięgają szkoły podstawowej, kiedy to podczas szkolnej wycieczki zafascynowany światem aparatów analogowych zaczął eksplorować swoje talenty. Od tamtej pory nieustannie rozwija swoje umiejętności, zgłębiając tajniki fotografii krajobrazowej oraz uchwytywanie chwil życia codziennego.

  Jego prace emanują pasją, wrażliwością na detale i tajemniczością otaczającego świata. Fotografuje krajobrazy, wschody słońca, burze, gwiazdy, ukazując w nich niepowtarzalne piękno i magię chwil. Jednak to nie wszystko – artysta jest również zafascynowany życiem codziennym, oddającym się pracy ludzkiej i różnorodności zwyczajów i obrzędów

  Jego prace nie naśladują stylu innych artystów, lecz są wyrazem autentycznej wizji i indywidualnego podejścia do tematu. W swojej fotografii stara się wywołać emocje i poruszyć odbiorcę, co owocuje unikalnymi i porywającymi kompozycjami.

  Jednym z największych sukcesów artysty jest zdjęcie chmury szelfowej z lipca 2016 roku, które obiegło media na całym świecie, zdobywając uznanie nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Ponadto, Błoński może poszczycić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami, takimi jak I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych w Olsztynie czy Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Astrofotograficznym.

  Jego największym osiągnięciem jest jednak otrzymane stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za projekt „Szczyty Wiary”, który prezentuje różnorodność religii obecnych w Polsce. Projekt ten, dokumentujący praktyki religijne z różnych części kraju, to dla artysty wyjątkowy sposób na zgłębienie kulturowego bogactwa Polski i podkreślenie jej różnorodności.

  Wartość artystyczną i społeczną prac Andrzeja Błońskiego trudno przecenić. Jego prace nie tylko zachwycają estetyką, ale także pobudzają do refleksji i otwierają nowe perspektywy na świat wokół nas. Wernisaż jego wystawy „Żywioły i Zjawiska” obiecuje być niezapomnianym wydarzeniem, które pozwoli publiczności zagłębić się w fascynujący świat fotografii i odkryć niezwykłe piękno otaczającej nas rzeczywistości.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com