wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Początkiem czerwca startuje Ogólnopolski Spływ Kajakowy Błękitny San. To wspaniała impreza z wieloma atrakcjami!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Majówka minęła, ale nie ma czasu na nudę! Już teraz warto zacząć planować swoje wakacyjne przygody, a jedną z nich może być niezapomniany wyjazd na czwarty już Ogólnopolski Spływ Kajakowy Błękitny San. To wydarzenie, które przyciąga miłośników natury, sportu i lokalnej kultury z całego kraju.

  W drugi weekend czerwca (konkretnie 8-9 czerwca) na wodach Sanu rozegra się prawdziwa przygoda dla wszystkich uczestników. Trasa spływu prowadzi z Temeszowa przez malownicze okolice Dynowa do urokliwego Słonnego, oferując niezapomniane widoki i niezliczone emocje. W tym roku organizatorzy postawili na lokalne legendy, zwyczaje oraz dodatkowe atrakcje sportowe, aby uczynić to wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym.

  Jednym z głównych punktów programu będzie nocny spacer z nadsańskimi duchami, który poprzedzi sam start spływu. To niecodzienne wydarzenie pozwoli uczestnikom poznać tajemnice miejscowych legend i przekonać się o magii tego regionu. Podczas trwania spływu czekają również rozgrywki siatkarskie oraz kajakowa gra terenowa z fantastycznymi nagrodami.

  Pierwsza noc spędzona w Temeszowie zapowiada się niezwykle ekscytująco. Biwakujący kajakarze wezmą udział w orszaku, który poprowadzi ich zapomnianymi ścieżkami, spotykając po drodze niezwykłe postacie i starając się zyskać przychylność tutejszych duchów na kolejne dni spływu.

  Kolejne dni będą pełne niezapomnianych widoków i wrażeń. Kajakarze przemierzą malowniczą Dolinę Sanu, odkrywając ukryte zakątki przyrody Podkarpacia. Nie zabraknie również emocji sportowych, a uczestnicy będą mieli okazję przetestować swoje umiejętności podczas siatkarskich rozgrywek oraz kajakowej gry terenowej, która nawiązuje do jubileuszu uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej.

  Oczywiście, nie można zapomnieć o kulinarnych doznaniach. Na uczestników spływu czekać będą regionalne przysmaki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich. W menu znajdą się m.in. proziaki, ziemniaczane gołąbki, oponki serowe i wiele innych lokalnych specjałów, które zasmakują nawet najbardziej wymagającym podniebieniom.

  Ogólnopolski Spływ Kajakowy Błękitny San to nie tylko sportowe wyzwanie, ale także doskonała okazja do poznania uroków Podkarpacia i popularyzacji turystyki wodnej w regionie. Organizatorzy – firma Water Team oraz partnerzy, tacy jak Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, Województwo Podkarpackie, Związek Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego, Gmina Dydnia oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie, pracują nad tym, aby każdy uczestnik mógł przeżyć niezapomniane chwile.

  Jeśli marzysz o aktywnym wypoczynku w otoczeniu przyrody i pełnych emocji, to Ogólnopolski Spływ Kajakowy Błękitny San jest idealnym wyborem dla Ciebie! Zapisz się już teraz na oficjalnej stronie spływu: www.podkarpackie.travel i dołącz do niezapomnianej przygody na wodach Sanu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com