sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Zbliża się wielka, rzeszowska, ekologiczna impreza – Reggae nad Wisłokiem. Co będzie się działo oraz kto wystąpi?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Rzeszowie, 1 czerwca 2024 roku, odbędzie się wydarzenie, które zrewolucjonizuje sposób, w jaki myślimy o muzyce i ochronie środowiska. Rzeszowski Dom Kultury serdecznie zaprasza na 9. Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu”. To więcej niż tylko koncert. To manifestacja muzycznych talentów, jednocząca siła społeczna i ekologiczna w jednym.

  Głównymi gwiazdami festiwalu będą North East Ska Jazz Orchestra z Włoch oraz Mesajah z Polski. North East Ska Jazz Orchestra to big band, który od 2012 roku zjednoczył profesjonalnych muzyków związanych z jamajską i afroamerykańską sceną muzyczną we Włoszech. Ich muzyka to połączenie energii ska, jazzowej finezji i afrykańskiego rytmu, które nie tylko poruszają tłumy na parkietach, ale również przekazują ważne przesłanie ekologiczne. Mesajah, znany również jako Manolo, to polski artysta, który posługuje się reggae, dancehallem i hip-hopem, tworząc unikalny, inspirujący dźwięk.

  Kolejnym zespołem, który będziecie mieli okazję zobaczyć i usłyszeć podczas festiwalu, jest legendarne KoNoPiAnS. Historia zespołu sięga 1996 roku, kiedy to powstał w Czeladzi. Od tamtej pory KoNoPiAnS zyskało szerokie uznanie i rozpoznawalność dzięki swojemu niepowtarzalnemu brzmieniu, które wyrosło z tradycji „old school reggae”. Grupa nie boi się eksperymentować i łączyć różnorodne muzyczne nurty, takie jak reggae, ska, rocksteady, dub, punk rock i jazz, tworząc unikalną syntezę dźwięków. Zespół może poszczycić się imponującym dorobkiem koncertowym, który obejmuje niemal 500 występów zarówno w kraju, jak i za granicą. KoNoPiAnS zagrało na wszystkich najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce, a ich udział w „Przystanku Woodstock” cieszył się szczególnym uznaniem i zainteresowaniem publiczności.

  KoNoPiAnS to nie tylko zespół, to prawdziwa muzyczna rodzina, której celem jest przekazywanie pozytywnej energii i przesłania miłości poprzez swoją muzykę. Ich koncerty to niezwykłe wydarzenia, które poruszają nie tylko ciała, ale także dusze słuchaczy. Energia, którą emanuje zespół na scenie, sprawia, że każdy koncert to niezapomniana podróż przez świat reggae.

  Dubska dołącza do line-upu festiwalu Reggae nad Wisłokiem 2024 – Gramy dla klimatu! Dubska to ośmioosobowa reggae orkiestra, której historia sięga 1999 roku, kiedy to powstała w sercu Bydgoszczy. Zespół szybko zdobył uznanie i sympatię fanów dzięki swojemu energetycznemu brzmieniu i charakterystycznemu stylowi. Dubska to jedna z najbardziej barwnych formacji reggae w Polsce, która nie tylko podbija serca słuchaczy, ale także stawia wysoko poprzeczkę wśród artystów tego gatunku.

  Dubska może poszczycić się kilkoma płytami oraz wieloma przebojami, które z łatwością znajdują się na antenach stacji radiowych. Ich największym sukcesem okazał się utwór „Avokado”, który przez kilka miesięcy królował na Liście Przebojów Trójki, zdobywając uznanie zarówno wśród fanów reggae, jak i szerokiego grona słuchaczy. Zespół Dubska może pochwalić się imponującym dorobkiem koncertowym, który obejmuje kilkaset występów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ich muzyka niezmiennie zachwyca i porusza, a koncerty to prawdziwa uczta dla zmysłów. Energia, którą emanuje zespół na scenie, sprawia, że każdy koncert to niezapomniana podróż przez świat reggae.

  Koncerty tych artystów to nie tylko świetna zabawa, ale również szansa na wsparcie akcji proekologicznych związanych z obchodami Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Podczas festiwalu organizatorzy planują przeprowadzenie licznych działań mających na celu edukację społeczeństwa na temat ekologii oraz promowanie proekologicznych zachowań.

  Międzynarodowy Dzień Dziecka będzie również obchodzony podczas festiwalu, dlatego też przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą miały szansę nie tylko na zabawę i rozrywkę, ale również na naukę i świadome spędzanie czasu w harmonii z przyrodą.

  Festiwal „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu” to więcej niż tylko wydarzenie kulturalne. To moment, w którym sztuka łączy się z aktywizmem społecznym, a muzyka staje się głosem dla tych, którzy walczą o ochronę naszej planety. Włączając się w to wydarzenie, każdy uczestnik staje się częścią większego ruchu, który dąży do pozytywnych zmian dla przyszłych pokoleń.

  Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich entuzjastów dołączenia do tej wyjątkowej inicjatywy, która nie tylko dostarczy niezapomnianych przeżyć muzycznych, ale również wskaże drogę do działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Przygotujcie się na niezapomnianą podróż w rytmie reggae, która inspiruje do zmiany świata na lepsze!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com