wtorek, 28 maja, 2024
spot_img
+

  Turniej Podokręgów Podkarpackiego ZPN o Puchar G. Lato i J. Domarskiego dla Podokręgu Rzeszów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Drużyna z Podokręgu Rzeszów zdobyła tytuł Mistrza Podkarpacia w piłce nożnej chłopców rocznika 2012. Turniej, który odbył się w Wiązownicy, był częścią rozgrywek Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej o Puchar Grzegorza Lato i Jana Domarskiego.

  Turniej przebiegał niezwykle emocjonująco, co potwierdzają ostateczne wyniki. Trzy drużyny uzyskały po 8 punktów, a o zwycięstwie zespołu z Podokręgu Rzeszów zadecydowała większa liczba strzelonych bramek. Większość meczów kończyła się minimalną różnicą bramek lub remisami.

  Ostateczne rozstrzygnięcia ważyły się do ostatniej minuty turnieju. W decydującym meczu Podokręg Krosno zmierzył się z Podokręgiem Stalowa Wola. Wygrana zapewniała triumf w zawodach, natomiast wyniki 0:0 lub 1:1 oznaczały zwycięstwo dla drużyny z Podokręgu Rzeszów. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

  To wspaniały turniej z udziałem wspaniałej młodzieży, która pokazała, że lubi grać w piłkę nożną i chce grać w piłkę nożną. To ogromne zaangażowanie i wola walki jest imponująca. Ten turniej to z pewnością dla nich duża promocja, bo wkrótce mogą zacząć trafiać do najlepszych klubów i rozsławiać tę naszą podkarpacką piłkę w Polsce i na świecie. Na pewno, to nie jedyny taki turniej, będziemy organizować ich więcej.

  Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

  Nagrody indywidualne przyznano najlepszym zawodnikom turnieju. Królem strzelców został Olaf Cichecki z Podokręgu Krosno, najlepszym bramkarzem – Filip Kowalski z Podokręgu Stalowa Wola, a tytuł najlepszego zawodnika zdobył Piotr Babula z Podokręgu Rzeszów, który na co dzień trenuje w APPN Mielec.

  Bardzo chciałbym podziękować, wszystkim zawodnikom i trenerom wszystkich pięciu podokręgów z naszego województwa, za udział w turnieju, ale też dziękuję rodzicom i wszystkim obecnym na turnieju za wspaniałe wsparcie i doping. Ten turniej poświęcamy naszym dwóm znakomitym piłkarzom, reprezentantom Polski Grzegorzowi Lato i Janowi Domarskiemu, którzy pięćdziesiąt lat temu dali polskiej piłce nożnej tak wiele. Bo pamiętamy, że bez gola Jana Domarskiego na Wembley nie pojechalibyśmy na mistrzostwa świata, a bez goli Grzegorza Lato nie mielibyśmy Króla Strzelców Mundialu i nie zdobylibyśmy pewnie tego medalu, który do dziś jest jednym z największych sukcesów reprezentacji Polski w historii.

  Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

  Gościem honorowym był Jan Domarski, patron pucharu, o który toczyła się rywalizacja. Legendarny piłkarz, w znakomitej formie fizycznej, tryskał humorem podczas turnieju.

  Nagrody wręczali prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba, wiceprezesi Józef Ozimek i Karol Wołoszyn, prezes Podokręgu Stalowa Wola Józef Kornatowski, prezes Podokręgu Rzeszów Kamil Hajduk, wicemarszałek województwa podkarpackiego Anna Huk, Wójt Gminy Wiązownica Krzysztof Strent, trener koordynator Podkarpackiego ZPN Henryk Rożek oraz członek zarządu Marcin Król.

  Wyniki turnieju:

  P. Jarosław – P. Stalowa Wola 0:1

  P. Krosno – P. Dębica 3:0

  P. Jarosław – P. Rzeszów 0:4

  P. Dębica – P. Stalowa Wola 2:1

  P. Krosno – P. Rzeszów 0:0

  P. Jarosław – P. Dębica 2:1

  P. Rzeszów – P. Stalowa Wola 0:0

  P. Jarosław – P. Krosno 0:2

  P. Rzeszów – P. Dębica 3:2

  P. Krosno – P. Stalowa Wola 0:0

  Klasyfikacja końcowa

  1. Podokręg Rzeszów     4             8             7:2

  2. Podokręg Krosno       4             8             5:0

  3. Podokręg St. Wola     4             8             3:1

  4. Podokręg Jarosław    4             3             2:8

  5. Podokręg Dębica        4             0             4:10

  Następny turniej w ramach Turnieju o Puchar Grzegorza Lato i Jana Domarskiego – 4 czerwca w Rzeszowie. O mistrzostwo Podkarpacia zagrają dziewczynki do lat 13.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com